✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Pielęgniarstwo transkulturowe Bogumiła Maria Baran-Osak, Iwona Bodys-Cupak, Anna Majda, Joanna Zalewska-Puchała, Beata Ogóre Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Pielęgniarstwo transkulturowe

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Pielęgniarstwo transkulturowe

Wydanie: 1

Rok: 2020

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 184

ISBN: 9788320040357

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowało otwarcie granic, nasiliło migrację ludności z wielu krajów odmiennych kulturowo oraz doprowadziło do wzrostu liczby imigrantów i uchodźców asymilujących się w Polsce. Sytuacja ta wymaga od pielęgniarek nowych umiejętności i postrzegania pacjenta nie tylko przez pryzmat jego problemów zdrowotnych, ale także potrzeb duchowych i praktycznych uwarunkowań związanych z wyznawaną religią i pochodzeniem etniczno-kulturowym.
Autorki zapoznają Czytelników z założeniami najważniejszych światowych religii, a następnie w jasny i zwięzły sposób przedstawiają zadania pielęgniarki i zasady postępowania w stosunku do wyznawców różnych religii, a także mniejszości etnicznych.
Publikacja adresowana jest do pielęgniarek i studentów pielęgniarstwa. Może być również przydatna dla położnych, lekarzy, psychologów, rehabilitantów, ratowników medycznych, dietetyków i pracowników socjalnych.