✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Pielęgniarstwo pediatryczne K.L. Luxner red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Pielęgniarstwo pediatryczne

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Stara Cena: 79,00 złCena: 68,73 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł : Pielęgniarstwo pediatryczne

  Autor : K.L. Luxner

  Redaktor : red.

  Stron : 416

  ISBN : 978-83-60290-10-1

  Rok wydania : 2006

  Wydanie : I

  Oprawa : broszurowa

  Format : 205 x 295

  Celem podręcznika jest przedstawienie podstawowej wiedzy z zakresu pielęgniarstwa pediatrycznego. Opierając się na założeniu, iż pielęgniarka pediatryczna odgrywa niezwykle ważną rolę nie tylko w procesie pielęgnacji, ale również terapii, autorka prezentuje szeroką wiedzę niezbędną do właściwego postępowania pielęgniarki. Mając na uwadze jej udział w monitorowaniu stanu klinicznego pacjenta, a także w procesie diagnostycznym i leczniczym, ponadto w budowaniu zaufania młodego pacjenta i jego rodziców do personelu medycznego, przedstawiono zasady wielokierunkowego działania pielęgnacyjnego.
  Autorka omawia najczęściej spotykane choroby, ich etiologię, patomechanizm, sposoby leczenia oraz pielęgnacji. W procesie diagnostycznym i leczniczym uwzględnia wiele różnych aspektów, takich jak cechy genetyczne, czynniki środowiskowe, warunki socjalno-ekonomiczne rodziny dziecka, poziom wiedzy medycznej opiekunów, a także czynniki psychologiczne. Pozycja skierowana jest do studentów pielęgniarstwa, zwłaszcza zainteresowanych pielęgniarstwem pediatrycznym.

  Spis treści :
  Wstęp. Jak stosować plany opieki pielęgniarskiej
  1. Wzrost i rozwój
  2. Układ sercowo-naczyniowy
  3. Układ oddechowy
  4. Układ pokarmowy
  5. Układ moczowo-płciowy
  6. Układ mięśniowo-szkieletowy
  7. Układ nerwowy
  8. Układ krwionośny
  9. Układ wenątrzwydzielniczy
  10. Skóra