✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Pielęgniarstwo pediatryczne K.L. Luxner red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Pielęgniarstwo pediatryczne

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Pielęgniarstwo pediatryczne

Autor : K.L. Luxner

Redaktor : red.

Stron : 416

ISBN : 978-83-60290-10-1

Rok wydania : 2006

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 205 x 295

Celem podręcznika jest przedstawienie podstawowej wiedzy z zakresu pielęgniarstwa pediatrycznego. Opierając się na założeniu, iż pielęgniarka pediatryczna odgrywa niezwykle ważną rolę nie tylko w procesie pielęgnacji, ale również terapii, autorka prezentuje szeroką wiedzę niezbędną do właściwego postępowania pielęgniarki. Mając na uwadze jej udział w monitorowaniu stanu klinicznego pacjenta, a także w procesie diagnostycznym i leczniczym, ponadto w budowaniu zaufania młodego pacjenta i jego rodziców do personelu medycznego, przedstawiono zasady wielokierunkowego działania pielęgnacyjnego.
Autorka omawia najczęściej spotykane choroby, ich etiologię, patomechanizm, sposoby leczenia oraz pielęgnacji. W procesie diagnostycznym i leczniczym uwzględnia wiele różnych aspektów, takich jak cechy genetyczne, czynniki środowiskowe, warunki socjalno-ekonomiczne rodziny dziecka, poziom wiedzy medycznej opiekunów, a także czynniki psychologiczne. Pozycja skierowana jest do studentów pielęgniarstwa, zwłaszcza zainteresowanych pielęgniarstwem pediatrycznym.

Spis treści :
Wstęp. Jak stosować plany opieki pielęgniarskiej
1. Wzrost i rozwój
2. Układ sercowo-naczyniowy
3. Układ oddechowy
4. Układ pokarmowy
5. Układ moczowo-płciowy
6. Układ mięśniowo-szkieletowy
7. Układ nerwowy
8. Układ krwionośny
9. Układ wenątrzwydzielniczy
10. Skóra