✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Pielęgniarstwo O. Kirschnick red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Pielęgniarstwo

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Pielęgniarstwo

Autor : O. Kirschnick

Redaktor : red.

Stron : 542

ISBN : 978-83-85842-57-6

Rok wydania : 1997

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 115 x 185

   Podręcznik przeznaczony jest dla pielęgniarek, uczennic szkół pielęgniarskich oraz sióstr PCK. Z bogatego zakresu działalności pielęgniarskiej ujęto w nim najistotniejsze zagadnienia, z którymi pielęgniarki stykają się w codziennej pracy. Oprócz omówienia zagadnień z zakresu pielęgnacji ogólnej i leczniczej, opisów zabiegów pielęgniarskich, zarówno podstawowych (np. prawidłowe mycie pacjenta, prawidłowe ułożenie nieprzytomnego chorego) jak i wysoce specjalistycznych (kontrolowanie oddechu w znieczuleniu ogólnym, pielęgnacja w trakcie ambulatoryjnej dializy otrzewnowej) w podręczniku zawarto również wiadomości na temat pielęgniarstwa specjalistycznego, patomechanizmu stanów chorobowych, a także opisy czynności diagnostycznych.
   Książka została wzbogacona licznymi rycinami, dwubarwnymi wykresami, w tabelach podano informacje dotyczące m.in. dawkowania leków oraz monitorowania stanu pacjenta. Powtarzające się grupy zagadnień oznaczono symbolami, co pozwala na szybkie odszukanie potrzebnych wiadomości. W polskim wydaniu podręcznika zamieszczono pełny tekst Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 6.07.1996 r.


Spis treści :
1. Informacje
2. Pielęgniarstwo podstawowe i lecznicze
3. Pielęgniarstwo specjalistyczne
4. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
5. Wartości referencyjne (normy) wyników badań kliniczno-chemicznych
6. Podstawy nauczania szkolnego