✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Pielęgniarstwo O. Kirschnick red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Pielęgniarstwo

 • Dostępność: Brak
 • Wydawca: Elsevier Urban & Partner
 • Stara Cena: 52,00 złCena: 43,16 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł : Pielęgniarstwo

  Autor : O. Kirschnick

  Redaktor : red.

  Stron : 542

  ISBN : 978-83-85842-57-6

  Rok wydania : 1997

  Wydanie : I

  Oprawa : broszurowa

  Format : 115 x 185

     Podręcznik przeznaczony jest dla pielęgniarek, uczennic szkół pielęgniarskich oraz sióstr PCK. Z bogatego zakresu działalności pielęgniarskiej ujęto w nim najistotniejsze zagadnienia, z którymi pielęgniarki stykają się w codziennej pracy. Oprócz omówienia zagadnień z zakresu pielęgnacji ogólnej i leczniczej, opisów zabiegów pielęgniarskich, zarówno podstawowych (np. prawidłowe mycie pacjenta, prawidłowe ułożenie nieprzytomnego chorego) jak i wysoce specjalistycznych (kontrolowanie oddechu w znieczuleniu ogólnym, pielęgnacja w trakcie ambulatoryjnej dializy otrzewnowej) w podręczniku zawarto również wiadomości na temat pielęgniarstwa specjalistycznego, patomechanizmu stanów chorobowych, a także opisy czynności diagnostycznych.
     Książka została wzbogacona licznymi rycinami, dwubarwnymi wykresami, w tabelach podano informacje dotyczące m.in. dawkowania leków oraz monitorowania stanu pacjenta. Powtarzające się grupy zagadnień oznaczono symbolami, co pozwala na szybkie odszukanie potrzebnych wiadomości. W polskim wydaniu podręcznika zamieszczono pełny tekst Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 6.07.1996 r.


  Spis treści :
  1. Informacje
  2. Pielęgniarstwo podstawowe i lecznicze
  3. Pielęgniarstwo specjalistyczne
  4. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
  5. Wartości referencyjne (normy) wyników badań kliniczno-chemicznych
  6. Podstawy nauczania szkolnego