Pedagogika osób niepełnosprawnych Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytam - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Pedagogika osób niepełnosprawnych Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytam

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Pedagogika osób niepełnosprawnych Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytam

Autor: Krajewska Katarzyna, Franczyk Anna

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 16.0x23.5cm

Stron: 168

ISBN: 9788378501572

Są to ćwiczenia i zabawy do wykorzystania w pracy dydaktyczno-terapeutycznej dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych.
Program przeznaczony jest do realizacji w pracy terapeutycznej w przedszkolach masowych, z grupami integracyjnymi oraz w przedszkolach integracyjnych, jak również w zajęciach terapeutycznych w klasach młodszych szkół podstawowych i specjalnych.
Celem programu jest umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym zdobycia wiedzy i umiejętności na miarę ich możliwości, w warunkach przedszkola ogólnodostępnego, kształtowanie właściwych interakcji międzyosobowych, kształtowanie postaw otwartości i samoakceptacji.
Pełna realizacja tego celu da pedagogom możliwość stworzenia optymalnego planu psychostymulacji dzieci niepełnosprawnych i przygotowanie ich do względnie niezależnego funkcjonowania w społeczeństwie.