Patrz i Pisz - ćwiczenia w pisaniu liter - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Patrz i Pisz - ćwiczenia w pisaniu liter

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Arson
 • Cena: 142,20 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: PATRZ i PISZ - ćwiczenia w pisaniu liter

  Autor: Elżbieta Wianecka

  Pisanie jest procesem skomplikowanych czynności. Dziecko musi prawidłowo spostrzegać i zapamiętać graficzny obraz poszczególnych liter. Musi także rozpoznać dźwięki wchodzące w skład wyrazu, podporządkować odpowiednie znaki graficzne i w odpowiedniej kolejności je zapisać. Do tego powinno mieć też odpowiednio sprawną rękę. Dziecko musi prawidłowo spostrzegać kształty liter wchodzących w skład sylab, wyrazów i dostrzegać między nimi podobieństwa i różnice.Gdy dziecko nauczy się czytać może zacząć uczyć się pisać.

  U podstaw procesu pisania w początkowej jego fazie zasadniczą rolę odgrywa współdziałanie wzrokowych, słuchowych i ruchowych ośrodków kory mózgowej. Aby odtworzyć litery dziecko musi wywołać i skojarzyć odpowiednie wyobrażenia graficzne, słuchowej ruchowe.
  Efektem tego jest znak graficzny w postaci sylaby, wyrazu. Umiejętności prawdziwego spostrzegania i odtwarzania kształtów graficznych jest ogromnie ważna w przygotowaniu dziecka do nauki pisania.

  Zestaw liter do pisania drewnianym patyczkiem jest pomocą wspomagającą naukę czytania i pisania. W procesie rozpoznawania samogłosek i sylab wykorzystujemy takie umiejętności jak:
  - wzrokowe postrzeganie samogłosek, sylab
  - zapamiętanie wzorca słuchowego samogłosek, sylab
  - poprawne artykułowanie samogłosek, sylab
  - dostrzeganie, czytanie i pisanie liter od lewej do prawej strony
  - planowanie ruchów ręki
  - usprawnianie motoryki dominującej ręki.

  Wykorzystując zestaw liter możemy pisać sylaby:
  - tworzyć sylaby z jednego paradygmatu sylab otwartych, za każdym razem zmieniając samogłoskę. Pozwoli to dziecku dostrzec, iż w odczytywanym wzorze sylab pierwsza litera
  jest taka sama a druga zmienia się
  - tworząc sylaby otwarte, które kończą się tą samą samogłoską. Za każdym razem zmieniamy pierwszą literę. W tym przypadku dziecko powinno dostrzec, iż pierwsza litera jest różna, a druga taka sama
  - tworząc konstrukcje samogłoska + spółgłoska + samogłoska
  - łącząc sylaby otwarte w pseudowyrazy i wyrazy znaczące.

  Wykorzystując zestaw liter możemy pisać wyrazy:
  - tworząc wyrazy z sylab
  - tworząc trudne wyrazy o konstrukcji spółgłoska + samogłoska + spółgłoska.

  Materiał ten można samodzielnie wzbogacić o ćwiczenie z koralikami lub innymi materiałami układając elementy wewnątrz wzoru liter. Zadanie z koralikami, to doskonała forma ćwiczeń koordynacji wzrokowo - ruchowej, manipulacyjnych.
  Materiał: Płyta PVC grubości 10mm z wyżłobionymi literami
  Patyczek drewniany
  Instrukcja