Pasożyty w twoim mózgu - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Pasożyty w twoim mózgu

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: CZARNA OWCA
 • Stara Cena: 39,99 złCena: 25,95 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Pasożyty w twoim mózgu

  Autor: McAuliffe Kathleen

  Wydanie: 1

  Rok: 2018

  Format: 14.0x21.5cm

  Stron: 344

  ISBN: 9788380157248

  Pasjonujące śledztwo w poszukiwaniu niezliczonych sposobów, za pomocą których pasożyty kontrolują sposób myślenia, czucia i działania innych zwierząt – w tym ludzi.
  Te małe organizmy mogą przeżyć wyłącznie w ciałach innych stworzeń i z punktu widzenia ewolucji mają wiele powodów, aby manipulować zachowaniem swoich żywicieli, co ujawnia książka Kathleen McAuliffe. Jak władcy marionetek, manipulują relacjami pomiędzy drapieżnikami a ich ofiarami, i to dużo częściej niż mogłoby się wydawać. Z nadzwyczajną precyzją nakłaniają szczury, aby zbliżyły się do kotów, pająki, aby zmieniały wzory swoich sieci, a także ryby, aby wystawiały się na ucztę ptakom.
  My, ludzie, również nie opieramy się głębokiemu wpływowi pasożytów. Organizmy, którymi zarażamy się od własnych zwierząt domowych, najwyraźniej mogą zmieniać cechy naszego charakteru i po części odpowiadają za brawurowe i impulsywne zachowania – do samobójstw włącznie. Mikroby obecne w naszych trzewiach mają wpływ na nasze emocje i zwoje mózgowe. Zarazki wywołujące przeziębienie i grypę mogą zmieniać nasze zachowanie nawet zanim pojawią się pierwsze objawy choroby.