Pani Doroto! Dziecko mi się popsuło - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Pani Doroto! Dziecko mi się popsuło

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Altenberg

Tytuł: Pani Doroto! Dziecko mi się popsuło

Autor: Zawadzka Dorota

Rok : 2018

ISBN: 9788395235405

Stron: 418

Oprawa: twarda

„Moje dziecko nie chce jeść”, „Aniołek zmienił się w rozrabiakę”, „Nie mogę oderwać go od Internetu”. Dorota „Superniania” Zawadzka setki razy czytała wiadomości od rodziców zaczynające się słowami: „Pani Doroto! Dziecko mi się popsuło!”. Ale spokojnie, Twoje dziecko wcale się nie popsuło!

Superniania radzi jak z głową podejść do najważniejszych wyzwań w relacjach rodziców z dziećmi do 6. roku życia. Oferuje pełne wsparcie w Twojej misji budowania wspaniałej, zżytej i kochającej się rodziny!

Ta książka odpowiada między innymi na te pytania:

Co zrobić, gdy Twoje idealnie grzeczne dziecko nagle zaczyna mieć swoje zdanie?

Jakie są najważniejsze obszary rozwoju dziecka w wieku do 6. roku życia?

Dlaczego rodzic nie może być wzorem tylko od czasu do czasu?

Jak radzić sobie z wyzwaniami współczesności – erą komputerów i smartfonów?

Dlaczego chęć rodziców do rozwijania się i dokonywania zmian jest nadzieją na lepszy świat?

„Pani Doroto! Dziecko mi się popsuło!” to książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic przed puszczeniem swojego dziecka do szkoły!

JAK WYCHOWAĆ WSPANIAŁEGO CZŁOWIEKA?

Masz w domu skarb. Tym skarbem jest Twoje dziecko. Pamiętaj o tym zawsze! Dzieci są z nami tak naprawdę tylko na chwilę. Trzeba dobrze wykorzystać ten okres. Bardzo bym chciała, mój drogi dorosły, abyś tak jak ja uznał, że czas ten jest niezwykle cenny. Wierzę, że dzięki lekturze tej książki oraz wprowadzeniu w życie zawartych w niej rad i pomysłów będziesz mógł kiedyś powiedzieć: „Jesteśmy szczęśliwą rodziną, lubimy być ze sobą, rozumiemy się i jesteśmy dla siebie ważni”. Starałam się – oprócz zawarcia konkretnych wskazówek i metod wychowawczych – pokazać Ci, że najważniejsze w Twoim rodzicielskim zadaniu jest wychowanie takiego człowieka, jakim on sam chciałby być.

RODZICU, UFAJ SWOJEJ INTUICJI

Jesteś świetnym rodzicem. Ufaj swojej intuicji. Jeśli potrzebujesz porady lub wskazania właściwego kierunku, ta książka będzie dobrym drogowskazem. W przystępny i nowoczesny sposób przekonasz się, co robić, gdy dziecko w opinii rodzica jest niegrzeczne, nagle zachowuje się w sposób nieoczekiwany, bije rodzica lub rodzeństwo, rzuca przedmiotami czy pluje. Dowiesz się, jak pomóc dziecku, które ma kłopoty z zasypianiem, które nie chce próbować nowych potraw. Udzielisz wsparcia maluchowi, o którym dorośli mówią, że z jakiegoś powodu jest nie takie, jakie „powinno być”, bo interesuje się czy bawi inaczej niż rówieśnicy.

MISJA – WYCHOWANIE

W książce znajdziesz jasno sformułowane poglądy na misję wychowywania dziecka. Dzięki temu będziesz w stanie zmierzyć się z odwiecznymi trudnościami, z którymi zmagają się rodzice. Ale także stawisz czoła współczesnym wymaganiom, takim jak ślęczenie przed ekranami telefonów i komputerów. Przejmiesz kontrolę nad elektronicznymi zabawkami, zanim one przejmą kontrolę nad Twoim dzieckiem. Chce pomóc Ci w przygotowaniu Twojego dziecka do samodzielnego i dorosłego życia. Książka, którą teraz trzymasz, będzie Twoim przewodnikiem. Dasz radę!