Padaczka idiopatyczna u psów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Padaczka idiopatyczna u psów

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Padaczka idiopatyczna u psów

Autorzy: ANDREA FISCHER, KONRAD JURINA, HEIDRUN POTSCHKA, KAI RENTMEISTER, ADREA TIPOLD, HOLGER VOLK, THILO VON KLOPMANN

Strony: 112

Format: 165 x 240

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-7579-566-0

Data wydania: 17.11.2016

Psy z padaczką są drugą co do częstości występowania, zaraz po dyskopatiach, grupą pacjentów neurologicznych, z którymi na co dzień styka się lekarz weterynarii. Padaczka idiopatyczna u psów to obszerne opracowanie, przedstawiające w usystematyzowany sposób aktualny stan wiedzy na temat diagnozowania i przede wszystkim leczenia tej choroby. Na polskim rynku jest to pierwsza pozycja uwzględniająca wszystkie aspekty związane z problematyką padaczki u psów. Autorzy tej książki są uznanymi autorytetami w dziedzinie neurologii weterynaryjnej, co gwarantuje wysoką wartość merytoryczną oraz przydatność praktyczną zawartych w niej informacji.

dr hab. Andrzej Pomianowski, prof. nadzw.

 

Padaczka idiopatyczna u psów powstała dzięki współpracy czołowych niemieckich neurologów weterynaryjnych. Omówiono w niej najważniejsze aspekty jednej z najczęściej występujących chorób neurologicznych psów – padaczki idiopatycznej. W książce znajdują się informacje dotyczące predyspozycji rasowych, przebiegu choroby, objawów obserwowanych przez właścicieli oraz problemów, z którymi boryka się chore zwierzę. Przedstawiono także najważniejsze zagadnienia związane z diagnostyką przyczyn metabolicznych, uszkodzeń strukturalnych mózgowia oraz oceną funkcjonalną pacjentów. Autorzy skrupulatnie omówili możliwe formy leczenia, praktyczne aspekty stosowania leków przeciwdrgawkowych i ich skutki uboczne oraz zalecane schematy terapeutyczne. Ze względu na częstość występowania tej choroby neurologicznej, polecam Padaczkę idiopatyczną u psów wszystkim praktykującym lekarzom weterynarii.

dr n. wet. Marcin Wrzosek Dipl ECVN

 

 

W książce omówiono:

• etiologię i patogenezę padaczki idiopatycznej u psów,

• predyspozycje rasowe do wystąpienia tej choroby,

• objawy kliniczne i stosowane klasyfikacje,

• diagnostykę i rozpoznania różnicowe,

• metody leczenia farmakologicznego i schematy dawkowania leków.