Otorynolaryngologia dziecięca - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Otorynolaryngologia dziecięca

 • Dostępność: Brak
 • Wydawca: Alfa Medica Press
 • Stara Cena: 94,50 złCena: 82,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Otorynolaryngologia dziecięca

  Autor: Gryczyńska D.

  ISBN: 9788375220018

  Wydanie, rok: I, 2007

  Parametry: format 168x240 mm, 568 str., oprawa twarda

  Otorynolaryngologia dziecięca jest specjalnością, która znalazła swoje miejsce w dzisiejszym świecie. Zapoczątkowana w Polsce przez doc. Jana Danielewicza i doc. Stanisława Kmitę po II wojnie światowej, musiała pokonać wiele trudności.
  Minęło właśnie 40 lat od czasu, kiedy ukazał się pierwszy na świecie podręcznik otolaryngologii dziecięcej opracowany przez Stanisława Kmitę - ówczesnego Kierownika Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej w Łodzi. Wielkie zasługi dla tej specjalności położyli także prof. Ewa Kossowska, prof. Andrzej Soboczyński, prof. Hanna Brzezińska, doc. Maria Góralówna i inni Kierownicy i Ordynatorzy Klinik i Oddziałów, którzy przez wiele lat promowali (i nadal promują) tę specjalność w kraju i zagranicą. Wielu z nich jest współautorami podręcznika. Obecnie istnieją towarzystwa otorynolaryngologów dziecięcych w Europie i na innych kontynentach, m.in. w USA, Kanadzie, Ameryce Południowej, Australii, Japonii, Indiach.
  W Polsce, w dobie przemian, pomimo szeregu trudności, udało się utrzymać tę specjalność, a nawet utworzyć Polskie Towarzystwo Otorynolaryngologów Dziecięcych. Otorynolaryngologia dziecięca cieszy się uznaniem i coraz większym zainteresowaniem lekarzy różnych specjalności.
  W podręczniku starałam się zaprezentować całość aktualnej wiedzy z zakresu otorynolaryngologii dziecięcej, dobierając zespół współautorów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Dziękuję Im za ten udział i wkład pracy.
  Dla wykształcenia otorynolaryngologa dziecięcego w dzisiejszych czasach niezbędna jest wiedza ze wszystkich działów otorynolaryngologii:: rynologii, otiatrii, otoneurologii, audiologii, foniatrii, a także z dziedzin pokrewnych. Dobra współpraca z anestezjologiem, alergologiem, chirurgiem twarzowo-szczękowym, ortodontą i onkologiem jest warunkiem prawidłowego postępowania z chorym dzieckiem. Do współpracy udało się zaprosić także specjalistów z ww. dziedzin, którzy przekazali podstawy swojej wiedzy konieczne dla otorynolaryngologa dziecięcego. Składam Im za to szczególne podziękowanie.
  Mam nadzieję, że podręcznik spełni oczekiwania lekarzy otorynolaryngologów, zarówno już praktykujących, jak i specjalizujących się, a także będzie przydatny dla lekarzy rodzinnych, pediatrów i studentów.
  prof. zwycz. dr hab. med. Danuta Gryczyńska
  Prezes Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych
  i Przewodnicząca Sekcji Otolaryngologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi