Osoby niepełnosprawne w sytuacji zagrożenia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Osoby niepełnosprawne w sytuacji zagrożenia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Difin

Tytuł: Osoby niepełnosprawne w sytuacji zagrożenia

Autor: Grocki Romuald

Wydanie: 1

Rok: 2014

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 184

ISBN: 9788379302413

Książka zawiera zarówno informacje teoretyczne o kategoriach niepełnosprawności, jak również informacje praktyczne dotyczące sposobów komunikowania się z osobami niepełnosprawnymi, metod przekazywania wiadomości o zagrożeniu oraz sposobów wsparcia (udzielenia pomocy) w warunkach zagrożenia. Przeanalizowane zostały zasady ewakuacji osób niepełnosprawnych oraz przygotowania się do sytuacji, w których występują zagrożenia.

Przedstawiono propozycje rozwiązań architektonicznych, umieszczenia informacji w obiektach publicznych, ułatwiających prowadzenie działań ratowniczych (praktyczne przykłady). Omówiono krótko zasady postępowania ze zwierzętami-przewodnikami oraz ukazano savoir-vivre w zarysie relacji z osobami niepełnosprawnymi.

Jest to poradnik i obowiązkowa lektura dla osób niepełnosprawnych, pracowników i funkcjonariuszy służb ratowniczych, zarządzania kryzysowego, ośrodków pomocy, szkół, ośrodków integracyjnych, a także dla studentów i wykładowców kierunków bezpieczeństwo oraz administracja samorządowa.