✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Osłuchiwanie serca i płuc psów i kotów F.W.K. Smith Jr, B.W. Keene, L.P. Tilley red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Osłuchiwanie serca i płuc psów i kotów

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Osłuchiwanie serca i płuc psów i kotów

Autor : F.W.K. Smith Jr, B.W. Keene, L.P. Tilley

Stron : 134

ISBN : 978-83-60290-63-7

Rok wydania : 2007

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 168 x 238

   Osłuchiwanie serca i płuc to nadal najlepsze badanie diagnostyczne oceniające układ krążenia. Jest to procedura bezpieczna, niedroga i łatwo dostępna. Dostarcza ona wielu informacji na temat rytmu serca, częstotliwości jego pracy oraz przepływu krwi wewnątrz serca i dużych naczyń krwionośnych, może też wskazywać na obecność zmian patologicznych w układzie oddechowym oraz umożliwić ich lokalizację.
   Badanie to wymaga jednak nieprzerwanego zaangażowania w samodoskonalenie ze strony lekarza. Niniejsza książka i płyta CD zostały tak opracowane, aby pomagać w zdobywaniu biegłości w osłuchiwaniu. Do stworzenia większości tonów serca w tym projekcie wykorzystano symulator, dzięki czemu słuchający może skupić się na tonach i szmerach serca bez artefaktów i utrudnień towarzyszących dźwiękom oddechowym i odgłosom w wyniku przesuwania głowicy stetoskopu po sierści. Na płycie oprócz dźwięków symulowanych znajdują się także zapisy pochodzące z konkretnych przypadków klinicznych. Towarzyszą im zapisy EKG oraz ich graficzne interpretacje w postaci fonokardiogramów.
   Książka będzie pomocna lekarzom weterynarii w codziennej praktyce, z pewnością skorzystają z niej także studenci.