Ordynowanie leków i wypisywanie recept Przewodnik dla pielęgniarek i położnych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ordynowanie leków i wypisywanie recept Przewodnik dla pielęgniarek i położnych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: edumetriq
 • Stara Cena: 80,00 złCena: 76,44 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Ordynowanie leków i wypisywanie recept Przewodnik dla pielęgniarek i położnych

  Autor: Iwona Dominiak, Aleksandra Gaworska-Krzemińska, Dorota Kilańska

  Rok: 2017

  Wydanie: 3 rozszerzone

  Stron: 252

  ISBN: 978-83-944124-3-2

  „W odpowiedzi na nowe regulacje prawne CKPPiP powołało kilkunastoosobowy zespół lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i prawników, przed którymi postawiono zadanie opracowania programu kursu pt. „Ordynowanie leków i wypisywanie recept dla pielęgniarek i położnych, część I i część II”. Pierwsza część dotyczy programu dla osób, które spełniają kryteria do samodzielnej ordynacji, natomiast część druga dotyczy pielęgniarek i położnych uprawnionych do wypisywania recept w ramach kontynuacji leczenia. Program kursu został oparty o wiedzę i doświadczenia członków zespołu, a także doświadczenia krajów, gdzie takie kształcenie funkcjonuje już od wielu lat. Niniejszy Przewodnik zawiera informacje niezbędne do ukończenia obydwu części kursu i pomocne w dalszej praktyce zawodowej.”

   

  dr hab. Aleksandra Gaworska- Krzemińska,

  Gdański  Uniwersytet Medyczny, Przewodnicząca Zespołu CKPPiP ds. opracowania programu kursu, Wice Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

   

  „Książka, którą Państwo otrzymujecie to kompletny materiał napisany z myślą o uczestnikach kursu „Ordynowanie leków i wypisywanie recept dla pielęgniarek i położnych”. Może ona być traktowana jako doskonałe uzupełnienie wykładów a także jako podstawa do samodzielnego pozyskania wymaganej wiedzy na potrzeby jej wykorzystania w praktyce. Jest bowiem tak skonstruowana, że prowadzi czytelnika przez wszystkie zagadnienia ważne dla właściwego i odpowiedzialnego wykonywania nowej dla polskich pielęgniarek kompetencji jaką jest wypisywanie recept.”

   

  dr Dorota Kilańska

  Dyrektor Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Pielęgniarek (EFN) członek Rady Dyrektorów Europejskiej Fundacji Badań Naukowych w Pielęgniarstwie (ENRF), Prezes ZG PTP w latach 2005-2012