Okruchy godnego życia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Okruchy godnego życia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Tytuł: Okruchy godnego życia

Autor: Gibasiewicz Włodzimierz Andrzej

Rok: 2015

Format: 14.0x20.0cm

Stron: 478

ISBN: 9788380110496

To już kolejna pozycja Włodzimierza A. Gibasiewicza, w której Autor z wielkim oddaniem przedstawia sylwetki koleżanek i kolegów lekarzy weterynarii, którzy żyli lub zginęli podczas wojny. Niezwykle interesujące historie ich życia poparte są licznymi dokumentami, rodzinnymi opowieściami, jak również fotografiami. Dzięki temu książka jest wiarygodna i autentyczna. Jest to lektura szczególna – nie tylko dla osób z kręgu medycyny, ale dla wszystkich Polaków, którzy pragną poznać sylwetki ludzi honoru, którym wojna nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł.

Włodzimierz Andrzej Gibasiewicz – dr n. wet., publicysta i badacz. Autor 11 pozycji książkowych oraz 140 publikacji w czasopismach naukowych i hodowlanych. Za książkę „Lekarze weterynarii ofiary II wojny światowej” (2011) otrzymał Odznaczenie Honorowe Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych jako autor wyróżniającej się książki weterynaryjnej, a w 2015 r. od Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Medal „Pro Patria” za kultywowanie pamięci o lekarzach weterynarii, wręczony podczas uroczystej konferencji naukowej na SGGW w Warszawie.
Prowadzi prywatny gabinet weterynaryjny dla małych i dużych zwierząt w Dusznikach (Wielkopolska) oraz pracuje jako urzędowy lekarz weterynarii.