Ogniwa słoneczne - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ogniwa słoneczne

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Ogniwa słoneczne

Autor: Wacławek Maria, Rodziewicz Tadeusz

Wydanie: 1

Rok: 2011

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 196

ISBN: 9788320437003

W książce przedstawiono zalety energetyki słonecznej i jej rosnące znaczenie w najbliższych latach. W Polsce ogniwa słoneczne nie cieszą się jeszcze dużą popularnością. Autorzy postawili sobie za zadanie zwiększenie zainteresowania nimi i dostarczenia informacji o działaniu współczesnych ogniw, a także ogniw uważanych za ogniwa następnej generacji oraz pokazanie celowości instalowania systemów PV w polskich warunkach klimatycznych.
W książce przedstawiono podstawowe zjawiska zachodzące w ogniwach PV, opisano konstrukcję współczesnych ogniw, omówiono sposoby optymalizacji sprawności ogniw jedno- i wielozłączowych, objaśniono mechanizm powstawania strat energetycznych przy konwersji fotowoltaicznej.
Książka jest adresowana do studentów mających zajęcia z odnawialnych źródeł energii na różnych kierunkach studiów, np. na inżynierii elektrycznej, inżynierii i ochronie środowiska, energetyce i elektrotechnice , mechatronice, fizyce, automatyce oraz dla wszystkich zainteresowanych ogniwami słonecznymi.