Odrębności diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego w zależności od stanów i chorób współistniejących - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Odrębności diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego w zależności od stanów i chorób współistniejących

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Cena: 40,98 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Odrębności diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego w zależności od stanów i chorób współistniejących

  Autor: Andrzej Januszewicz, Aleksander Prejbisz

  Stron: 253

  Oprawa: miękka

  Rok: 2018

  ISBN: 978-83-7430-557-0

  Główny cel oddawanej do rąk Czytelnika monografii stanowi podkreślenie odrębności diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego współistniejącego z rożnymi stanami i chorobami. Przedstawiono m.in. postępowanie z chorym na nadciśnienie tętnicze współistniejące z cukrzycą, chorobą wieńcową oraz wybranymi wtórnymi postaciami nadciśnienia tętniczego. Zwrócono ponadto uwagę na sytuacje związane z izolowanym skurczowym nadciśnieniem tętniczym u młodzieży i młodych dorosłych, jak również na wymagające szybkich decyzji w rozwijającym się przełomie nadciśnieniowym.
  Omawiając terapię nadciśnienia tętniczego, oparto się na współczesnych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego przedstawiających obowiązujące zasady postępowania w rożnych stopniach zaawansowania nadciśnienia tętniczego i sytuacjach klinicznych.
  Przygotowując książkę, Autorzy z jednej strony brali pod uwagę ewolucję i te kierunki badań klinicznych, które w największym stopniu zadecydowały o nowoczesnym podejściu do chorego na nadciśnienie tętnicze. Z drugiej - dołożono wszelkich starań, aby nadać monografii jak najbardziej praktyczny charakter, tzn. zachowano zwięzły charakter książki, a wiele ważnych informacji pomocnych w podejmowaniu konkretnych decyzji terapeutycznych przedstawiono graficznie w postaci tabel i rycin.