Odleżyny w praktyce klinicznej Zapobieganie i leczenie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Odleżyny w praktyce klinicznej Zapobieganie i leczenie

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 99,48 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Odleżyny w praktyce klinicznej Zapobieganie i leczenie

  Autorzy: Maria Kózka, Dariusz Bazaliński

  ISBN: 9788320063622

  Wydawca: PZWL

  Oprawa: Miękka

  Rok: 2023

  Stron: 290

  Nowoczesne, aktualne podejście do profilaktyki i leczenia odleżyn. Autorami publikacji są znani i cenieni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, członkowie zespołów eksperckich dotyczących profilaktyki oraz leczenia odleżyn.
  W publikacji omówiono występowanie odleżyn, koszty związane z profilaktyką i leczeniem, koncepcję opieki skoncentrowanej na pacjencie oraz regulacje prawne i zasady kontraktowania świadczeń w zakresie leczenia odleżyn, w tym udzielanej poradzie pielęgniarskiej. Przedstawiono również aktualne podejście do patofizjologii ran odleżynowych, działania profilaktyczne, metody terapii z uwzględnieniem zarówno leczenia miejscowego, jak i ogólnego, a także dokumentację profilaktyki i leczenia odleżyn.
  Książka została wzbogacona różnymi narzędziami do oceny odleżyn, schematami ułatwiającymi dobór opatrunków do leczenia miejscowego i opisami przypadków klinicznych wraz z metodami ich leczenia.
  Publikacja adresowana zarówno do studentów kierunków medycznych (pielęgniarski, lekarski, fizjoterapia), jak również osób specjalizujących się w dziedzinie leczenia ran.