Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt

Autorzy: MICHAEL D.LORENZ, PAUL L.DEMARS, T.MARK NEER

Strony: 552

Format: 165 x 245

Oprawa: Twarda

ISBN: 978-83-7579-152-5

Rok: 2010, dodruk 2011, dodruk 2013, dodruk 2015

Cechą tego podręcznika jest "problemowe", a nie "układowe" podejście do nauki diagnozowania. Całościowo jest to edycja zwarta obejmująca 14 spójnych tematycznych części a w każdej z nich wyartykułowane są zbiorczo najistotniejsze z punktu widzenia diagnostycznego problemy. Kapitalnym pomysłem autorskim jest każdorazowe początkowe oraz końcowe nawiązanie do konkretnego przypadku klinicznego doskonale ilustrującego omawiany problem.
Podręcznik ze wszech miar spełnia wszystkie stawiane współczesnym opracowaniom klinicznym wymogi - po wydaniu zaś w Polsce, będzie miał unikatowy charakter, umożliwiając kompletne opanowanie podstaw "rozumowania lekarskiego".
Prof. dr hab. Zbigniew Pomorski

Książka jest nowoczesnym zwartym opracowaniem z dziedziny diagnostyki klinicznej i laboratoryjnej małych zwierząt, autorstwa wielu wybitnych pracowników naukowych i praktyków klinicznych, co sprawia, że zawarta w niej wiedza przekłada się bezpośrednio na praktyczny aspekt - zarówno dydaktyczny jak i zawodowy.
Prof. dr hab. Roman Lechowski

"Bez właściwej diagnozy dalsze postępowanie lekarskie, choćby najbardziej skomplikowane i kosztowne, jest tylko zbiorem przypadkowych działań w najlepszym przypadku określanych mianem "postępowanie objawowe". Książka Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt jest pierwszą książką na polskim rynku wydawniczym, która w sposób usystematyzowany i logiczny wprowadza nas w trudne zagadnienia diagnostyki klinicznej małych zwierząt. Moje 25-letnie doświadczenie kliniczne podpowiada, że stanie się ona podstawowym narzędziem każdego lekarza klinicysty zajmującego się diagnostyką i leczeniem małych zwierząt towarzyszących. Myślę również, że powinna być podstawowym podręcznikiem do nauczania studentów medycyny weterynaryjnej diagnostyki klinicznej małych zwierząt".
Andrzej Lisowski
Lekarz weterynarii
Specjalista chorób psów i kotów