Od drzewa życia do krzyża - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Od drzewa życia do krzyża

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Kos

Tytuł: Od drzewa życia do krzyża

Autor: Messing Marcel

Wydanie: 1

Rok: 2011

Format: 14.5x20.5cm

Stron: 128

ISBN: 9788376490540

Po cieszącej się wielkim zainteresowaniem WWW: Czy się przebudzimy? prezentujemy Czytelnikowi kolejną książkę Marcela Messinga.
Autor - wybitny religioznawca i antropolog - łącząc w fascynującą całość teksty gnostyczne z dorobkiem teologii i psychologii głębi, wyjawia nam najgłębsze misterium drzewa życia i krzyża.
Messing, odsłaniając przed nami ezoteryczne tajemnice, pilnie strzeżone przez wtajemniczonych na przestrzeni tysiącleci, ujawnia ukryte znaczenie biblijnych tekstów oraz podań, legend i symboli z różnych duchowych tradycji.
Doskonale udokumentowany materiał pozwala nam zrozumieć sekret grzechu pierworodnego, znaczenie wygnania z raju i ezoteryczny sens księgi Apokalipsy.
Rajskie drzewo poznania, będące symbolem rozłączenia z Bogiem, oraz krzyż, symbolizujący przywrócenie jedności z Bogiem - są z sobą nierozłącznie związane i wytyczają ludzką ścieżkę ku zbawieniu. Droga do oświecenia, czyli wyzwolenia z błędnego koła narodzin, cierpienia i śmierci zawiera się w uznaniu krzyża nie za symbol męki i łez, lecz za „drzewo życia”. Uwolniony od historycznych nieporozumień symbol krzyża wreszcie ujawnia swoje prawdziwe znaczenie. Jest on znakiem przezwyciężenia ego oraz zjednoczenia człowieka z duchem Wszechświata.