Ocena wartości odżywczej żywności, żywienia i stanu odżywiania - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ocena wartości odżywczej żywności, żywienia i stanu odżywiania

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: UM Poznań

Tytuł: Ocena wartości odżywczej żywności, żywienia i stanu odżywiania

Autor: Juliusz Przysławski

Rok wydania: 2009

Wydanie: I

Ilość stron: 220

Format: B5

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-7597-016-6

Od ostatniego wydania skryptu do ćwiczeń z bromatologii minęło prawie 30 lat. To znakomite opracowanie, przygotowane pod redakcją Profesora Henryka Gertiga, przez wiele lat było często dla kolejnych pokoleń farmaceutów jedynym źródłem wiedzy o metodach badań wartości odżywczej żywności. Poprzez swoją unikatowość opracowanie to doczekało się licznych wznowień. Korzystali z niego nie tylko studenci farmacji – wszystkich kierunków, lecz także osoby studiujące na innych uczelniach, które w ramach obowiązujących programów nauczania realizowały – często pod zmienionym tytułem – przedmiot tematycznie związany z wartością odżywczą żywności i żywienia.
(...) Skrypt przeznaczony jest dla studentów studiów stacjonarnych i zaocznych Wydziału Farmaceutycznego oraz Wydziału Lekarskiego II, realizujących jednolite pięcioletnie studia magisterskie farmaceutyczne, studentów dietetyki – realizujących trzyletnie studia I stopnia i dwuletnie studia II stopnia, a także dla studentów kosmetologii. Może być wykorzystany w procesie kształcenia przez inne ośrodki zajmujące się badaniem żywności i żywienia, takie jak: Uniwersytety Przyrodnicze, Akademie Wychowania Fizycznego, Działy Żywienia – Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.
Autorzy skryptu starali się, aby każde ćwiczenie bądź grupa tematycznie powiązanych ze sobą ćwiczeń, zawierała krótkie wprowadzenie teoretyczne oraz część praktyczną o zróżnicowanej skali trudności. Uzupełnieniem jest krótki komentarz, zawierający niezbędne, związane z realizacją ćwiczenia uwagi. Mamy nadzieję, że taki układ spotka się z aprobatą tych wszystkich, którzy będą z tego skryptu korzystać, a wymiernym efektem jego akceptacji będzie łaskawe przyjęcie przez studentów zgłębiających wiedzę z zakresu oceny wartości odżywczej żywności i podstaw żywienia człowieka.

Autorzy