Obliczenia inżynierskie i naukowe - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Obliczenia inżynierskie i naukowe

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Tytuł: Obliczenia inżynierskie i naukowe

Autor: Krzyżanowski Piotr

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 412

ISBN: 9788301167011

Obliczenia naukowe w matematyce stosowanej, naukach technicznych, ekonomicznych i przyrodniczych to obecnie jeden ze skuteczniejszych sposobów prowadzenia działalności naukowej i badawczo-rozwojowej.

Książka jest podręcznikiem i praktycznym przewodnikiem po zaawansowanych narzędziach obliczeniowych i wizualizacyjnych, przydatnych w prowadzeniu symulacji komputerowych. Adresowana jest do osób nie będących zawodowymi numerykami, dla których jednak obliczenia numeryczne są istotnym narzędziem pracy.

Kolejne części podręcznika prowadzą czytelnika przez sposoby realizacji zadań obliczeniowych o wzrastającym stopniu trudności, przez co są interesujące dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Zestawienie w jednym woluminie narzędzi o rozmaitym stopniu zaawansowania skomplikowania – od MATLAB-a i Octave, przez popularne biblioteki numeryczne (m.in. BLAS i LAPACK), metody optymalizacji programów numerycznych w języku C, a skończywszy na pakietach wizualizacyjnych – umożliwia wybór adekwatnego dla wykonania konkretnej symulacji komputerowej. Podręcznik jest bogato ilustrowany przykładami, kodami źródłowymi, rysunkami oraz tabelami z wynikami eksperymentów.