Oblicza polskiej spółdzielczości wiejskiej – geneza – rozwój – przyszłość. Wyd. I Twarda okładka - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Oblicza polskiej spółdzielczości wiejskiej – geneza – rozwój – przyszłość. Wyd. I Twarda okładka

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: FREL

Tytuł: Oblicza polskiej spółdzielczości wiejskiej – geneza – rozwój – przyszłość

Autor: Brudziński G. Marian

Wydanie: 1

Stron: 514

Rok: 2014

Oprawa: Twarda

ISBN: 978-83-64691-06-5

Cała spółdzielczość wiejska i rolnicza w jednej książce

Publikacja skierowana do działaczy gospodarczych, polityków oraz młodzieży uczącej się i studiującej oraz wszystkich próbujących zgłębić problematykę rozwoju wsi i rolnictwa w Polsce.

W książce:
dokonano krótkiej charakterystyki historyczno-ideologicznych uwarunkowań powstawania i rozwoju spółdzielczości na ziemiach polskich, przeanalizowano odbudowę i rozwój spółdzielczości w okresie II Rzeczypospolitej.
pokazano, jak w Polsce Ludowej przebiegały procesy rozwoju i udziału spółdzielczości w unowocześnianiu wsi i rolnictwa oraz jaki był jej udział w odbudowie kraju po zniszczeniach wojennych.
zaprezentowano główne problemy, jakie spółdzielczość wiejska musi rozwiązywać (musi się z nimi uporać), aby poszerzać i umacniać zaufanie członków-użytkowników, społeczności lokalnych, władz państwowych i samorządowych oraz zdobywać stałe rynkowe przewagi konkurencyjne (nie tylko niszowe).
naświetlono problematykę szans i zagrożeń rozwoju spółdzielczości wiejskiej i rolniczej w Polsce.
Książkę poleca Krajowa Rada Spółdzielcza.