Hipercholesterolemia rodzinna i inne genetycznie uwarunkowane dyslipidemie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Hipercholesterolemia rodzinna i inne genetycznie uwarunkowane dyslipidemie

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Medyk

Tytuł: Hipercholesterolemia rodzinna i inne genetycznie uwarunkowane dyslipidemie

Autor: Krzysztof L. Krzystyniak, Mariusz Gierba, Andrzej Marszałek

Stron: 136

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-64045-17-2

Hipercholesterolemia rodzinna i inne genetycznie uwarunkowane dyslipidemie, której autorami są: Krzysztof L. Krzystyniak, Mariusz Gierba, Andrzej Marszałek. Hipercholesterolemia, czyli dyslipidemia z wysokim stężeniem cholesterolu w osoczu krwi, oznacza duże ryzyko przedwczesnej choroby wieńcowej serca i zagrożenia zawałem. Jest oczywiste, że wkraczamy w bardzo aktualne zagadnienia medyczne, związane ściśle z pojęciem tzw. chorób cywilizacyjnych. 
W książce podane i opisane są przykłady nowatorskich rozwiązań w farmakoterapii zaburzeń gospodarki lipidowej. Jednak coraz większy obszar w leczeniu dyslipidemii zajmują sposoby i metody ogólnie określane jako leczenie niefarmakologiczne. Autorzy szczegółowo zajęli się w książce tematem aktywności fizycznej i rehabilitacji kardiologicznej opartej na wysiłku (treningu). Opisują zalecane w dyslipidemii suplementy, jak polikosanol, sterole i stanole, nawiązują również do rzadko stosowanych zabiegów, np. w ciężkiej hipercholesterolemii typu homozygotycznego, jak afereza LDL (LDL apheresis; lipoprotein apheresis). Jak podkreślają autorzy, obok farmakoterapii, w optymalizacji profilu lipidowego liczą się odpowiednie diety, suplementy, wysiłek fizyczny, fizjoterapia.