Nowe media - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Nowe media

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tytuł: Nowe media

Autor: Lister Martin, Dovey Jon, Giddings Seth, Grant Iain, Kelly Kieran

Wydanie: 1

Rok: 2009

Format: 17.0x23.0cm

Stron: 658

ISBN: 9788323327738

Nowe media to wyczerpujące wprowadzenie do kultury, historii, technologii i teorii nowych mediów. Książka ta powstała z myślą o studentach, a jej celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, na czym polega nowatorstwo „nowych mediów”, poddanie krytycznej ocenie tezy, zgodnie z którą jesteśmy świadkami rewolucji medialnej i technicznej, oraz wytyczenie nowych kierunków w badaniach nad mediami.

Autorzy poruszają szeroki wachlarz zagadnień, takich jak: charakterystyka nowych mediów, społeczne i polityczne zastosowania nowych mediów i nowych technik komunikowania się, nowe technologie medialne i ich związek z polityką i globalizacją, nowe media i życie codzienne, teorie interaktywności, symulacja, ekonomia nowych mediów, cybernetyka i cyberkultura oraz historia robotów i sztucznego życia.


Jon Dovey, Seth Giddings, Kieran Kelly i Martin Lister są pracownikami Instytutu Kultury, Mediów i Dramatu na Wydziale Sztuk Kreatywnych Uniwersytetu Zachodniej Anglii w Bristolu. Iain Grant jest kierownikiem Instytutu Filozofii na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych tego samego uniwersytetu