Niewydolność serca trudne zagadnienia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Niewydolność serca trudne zagadnienia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Medical Education

Tytył: Niewydolność serca trudne zagadnienia

Autor: Wioletta Dyrla, Agnieszka Wsół, Juliusz Rawdanowicz, Marek Kuch

Stron: 88

Oprawa: miękka

Rok: 2011

ISBN: 978-83-62510-28-3

Niewydolność serca to ogromne wyzwanie współczesnej medycyny klinicznej, nie tylko dla kardiologów, lecz także dla lekarzy wielu specjalności, którzy zajmują się tą trudną grupą pacjentów. Paradoksalnie to postęp medycyny spowodował, że ich ilość zdecydowanie wzrosła. Potrafimy skutecznie diagnozować i właściwie leczyć ten skomplikowany zespół objawów wynikający z różnych przyczyn. Rokowanie w niewydolności serca istotnie się poprawiło, ale czy nie możemy więcej, lepiej?
Diagnozowanie i leczenie chorych, zwłaszcza "trudnych", to zadawanie pytań i poszukiwanie odpowiedzi, często na podstawie wspólnych dynamicznych dyskusji, radzenia się kolegów, powoływania zespołów terapeutycznych.
Jest mi niezmiernie miło, że mogę napisać kilka zdań po lekturze znakomitego, niezwykle praktycznego opracowania, w znanej Państwu serii pytań i odpowiedzi. Tym razem są to pytania czytelników, na które odpowiada świetny dydaktyk, a także praktykujący lekarz, profesor Marek Kuch.
Przeczytałem to opracowanie "jednym tchem" znalazłem w nim wiele wskazówek i podpowiedzi. Z całym przekonaniem polecam je Państwu, będzie łatwiej podejmować właściwe decyzje.

Z poważaniem
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Artur Mamcarz