Niewydolność serca: od sarkopenii do kacheksji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Niewydolność serca: od sarkopenii do kacheksji

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: CZELEJ
 • Cena: 84,15 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Niewydolność serca: od sarkopenii do kacheksji

  Autor: Grzegorz Sobieszek, Teresa Małecka-Massalska

  Format: B5

  Stron: 144

  Oprawa: twarda

  ISBN: 978-83-7563-284-2

  Książka „Niewydolność serca: od sarkopenii do kacheksji” prowadzi Czytelnika przez najnowsze wytyczne postrzegania niewydolności serca jako jednostki chorobowej, która pomimo upływu czasu i rozwoju medycyny nadal wiąże się z wysoką śmiertelnością i  potrzebą hospitalizacji.

  Każdy rozdział przedstawia istotne zagadnienia z punktu widzenia praktyka: przede wszystkim związane ze stawianiem prawidłowej diagnozy i wprowadzaniem odpowiedniego postępowania terapeutycznego, opartego na holistycznym podejściu do problematyki schorzenia.

  Opinie i rekomendacje:

  Publikacja „Niewydolność serca: od sarkopenii do kacheksji” podejmuje temat niezwykle aktualny i istotny zarówno z punku widzenia naukowego, jak i praktycznego. Stanowi doskonałe, kompleksowe podsumowanie wielu trudnych elementów składających się na przedstawiany problem zaburzeń w obrębie mięśni szkieletowych w procesie rozwoju niewydolności serca, przyczyn leżących u podstawy tego zjawiska oraz implikacji klinicznych. Książka będzie, w mojej ocenie, przydatna zarówno dla specjalistów zajmujących się badaniami podstawowymi/- translacyjnymi, jak również dla lekarzy praktyków. Jest unikalną pozycją na polskim rynku wydawniczym.

   Prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski
  (fragment recenzji wydawniczej)

   „Niewydolność serca: od sarkopenii do kacheksji” pod redakcją Grzegorza Sobieszka i Teresy Małeckiej-Massalskiej to książka różniąca się dość zasadniczo od książek poświęconych niewydolności serca wydanych dotychczas w naszym kraju. Po raz pierwszy mamy do czynienia z opracowaniem, które w istotnym stopniu porzuca kardiocentryczny sposób postrzegania niewydolności serca, typowy dla wydawanych w przeszłości książek. W żadnej z dotychczas wydanych, znanych mi pozycji nie uwzględniono w tak dużym stopniu metabolicznych aspektów niewydolności serca. Tymczasem w dobie rosnącej dostępności nowoczesnych terapii, ograniczających na przykład zgony z przyczyn arytmicznych, coraz większy odsetek pacjentów z tym zespołem chorobowym doświadcza katabolizmu występującego w ramach okresowych dekompensacji. […]

  Mogę polecić książkę szerokim rzeszom lekarzy praktyków, którzy intuicyjnie czują, że niewydolność serca to proces daleko wykraczający poza zakres typowego szkolenia kardiologicznego. Po lekturze intuicja ta znajdzie mocną i rzeczową podbudowę. Niewydolność serca to bowiem problem wielospecjalistyczny, problem wszystkich lekarzy.

   Dr hab. n. med. Piotr Rozentryt
  (fragment recenzji wydawniczej)

  Spis treści:

  1. Epidemiologia przewlekłej niewydolności serca - Aneta Skwarek-Dziekanowska,  Grzegorz Sobieszek
  2. Definicja sarkopenii i kacheksji - Aneta Skwarek-Dziekanowska, Teresa Małecka-Massalska
  3. Metody oceny stanu odżywienia - Teresa Małecka-Massalska
  4. Zmiany zachodzące w tkance mięśniowej związane z wiekiem - Monika Prendecka
  5. Molekularny mechanizm utraty masy mięśniowej - Tomasz Powrózek
  6. Zmiany w strukturze mięśnia sercowego zachodzące w procesie rozwoju niewydolności serca i utraty masy mięśniowej - Iwona Homa-Mlak
  7. Prosarkopeniczny wpływ leków - Radosław Mlak
  8. Utrata masy mięśniowej u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca – możliwości terapeutyczne - Grzegorz Sobieszek
  9. Rola rehabilitacji w prewencji utraty masy mięśniowej - Wojciech Kula, Kamil Banasik