Niewirusowe zapalenia i niewyrównana marskość wątroby w praktyce klinicznej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Niewirusowe zapalenia i niewyrównana marskość wątroby w praktyce klinicznej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Termedia

Tytuł: Niewirusowe zapalenia i niewyrównana marskość wątroby w praktyce klinicznej

Autor: Gonciarz Maciej, Gonciarz Zbigniew

Wydanie: 1

Rok: 2016

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 72

ISBN: 9788379881550

Książka „Niewirusowe zapalenia i niewyrównana marskość wątroby w praktyce klinicznej” Macieja Gonciarza i Zbigniewa Gonciarza zawiera praktyczne wskazówki dotyczące postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w wybranych chorobach wątroby.
Rozpoznanie patologii wątroby często następuje stosunkowo późno ze względu na mało nasilone i niecharakterystyczne objawy oraz trudności w interpretacji „prób wątrobowych”. Leczenie chorych z niewyrównaną marskością wątroby jest trudne, a nieustanny postęp wymusza weryfikację dotychczasowego postępowania. Autorzy opracowania przedstawiają praktyczne wskazówki dotyczące diagnostyki i terapii, oparte głównie na rekomendacjach Europejskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Hepatologicznego (EASL, AASLD), zaleceniach polskich ekspertów i artykułach przeglądowych publikowanych w renomowanych czasopismach medycznych. Książka może okazać się bardzo przydatna w praktyce ambulatoryjnej, a także na oddziałach szpitalnych, na które trafiają chorzy z patologią wątroby, często w trybie nagłym i w ciężkim stanie.