Niebezpieczne związki fizyki z medycyną Część 2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Niebezpieczne związki fizyki z medycyną Część 2

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Zamkor

Tytuł: Niebezpieczne związki fizyki z medycyną Część 2

Autor: Blokesz Adam, Wąsowicz Jakub, Wolny Patryk

Rok: 2011

Format: 17.0x24.0cm

Stron: 176

ISBN: 9788379590025

To druga część książki stanowiącej doskonałe wsparcie w nauczaniu przedmiotu uzupełniającego pod nazwą fizyka w medycynie. Można ją również wykorzystywać w grupach realizujących przedmiot przyroda lub jako uzupełnienie wiadomości w klasach, w których fizyka jest realizowana na poziomie rozszerzonym.

Również w drugiej części autorzy wybrali tylko niektóre, ich zdaniem najważniejsze i najciekawsze zagadnienia fizyczno-medyczne, wychodząc z założenia, że lepiej poruszyć mniejszą liczbę tematów, ale opracować je dokładniej i solidniej. Sprawą pierwszoplanową staje się zrozumienie zjawisk, zaś wzory, ich przekształcenia oraz definicje pozostają w tle.

Podobnie jak w pierwszej części książki jej atutem jest przejrzysta kompozycja. Każdy temat został podzielony na dwie części – fizyczną i medyczną. Klarowne opisy i jasno przedstawione zagadnienia dostosowano do możliwości odbioru ucznia. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że książka pozostawia dużą swobodę nauczycielowi, który może dopasować realizację tematu do poziomu grupy. Obie części wypełniają lukę na rynku wydawniczym, na którym brakowało dotychczas pozycji z opisami zastosowań fizyki w medycynie dla uczniów po podstawowym kursie fizyki.