Neuropsychologia kliniczna wobec zjawisk świadomości i nieświadomości - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Neuropsychologia kliniczna wobec zjawisk świadomości i nieświadomości

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Tytuł: Neuropsychologia kliniczna wobec zjawisk świadomości i nieświadomości

Autor: Herzyk Anna

Rok: 2015

Format: 14.0x20.0cm

Stron: 270

ISBN: 9788301165789

Publikacja poświęcona wprowadzeniu w problematykę neuronalnych uwarunkowań procesów świadomych i nieświadomych z perspektywy neuropsychologii klinicznej, z próbą ukazania znaczenia ujęcia neuropsychologicznego dla wzbogacenia wiedzy o tych procesach oraz sformułowania odpowiedzi na pytanie: jakiej nowej wiedzy o organizacji świadomości i nieświadomości dostarcza analiza zaburzeń świadomości w deficytach neuropsychologicznych? Obecny rozwój technologii medycznej umożliwia ratowanie życia pacjentów po bardzo rozległych uszkodzeniach mózgowia, ale konsekwencje zdrowotne w postaci np. długotrwałej śpiączki, tworzą „drugie życie” pacjenta. Współcześnie są to kwestie istotne nie tylko teoretycznie, ale też klinicznie, społecznie i etycznie.

Książka przeznaczona dla studentów psychologii, pedagogiki, medycyny, logopedii i neurologopedii, dla teoretyków z dziedziny neurofilozofii i neurokognitywistyki, dla osób udzielających profesjonalnej pomocy pacjentom oraz dla członków ich rodzin i opiekunów. Przedstawiona w publikacji wiedza będzie przydatna też dla specjalistów-neuropsychologów, klinicystów-praktyków i osób z innych dyscyplin zainteresowanych problematyką mózg-umysł.