Neurobiologia. Krótkie wykłady - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Neurobiologia. Krótkie wykłady

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PWN
 • Stara Cena: 84,00 złCena: 65,27 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Neurobiologia. Krótkie wykłady 

  Tytuł oryginalny: Instant Notes in Neuroscience

  Autor: Alan Longstaff

  Tłumaczenie: Tłumaczenie zbiorowe pod red. Andrzeja Wróbla

  Wydanie: pierwsze, dodruk

  Rok: 2012 (copyright 2002)

  Oprawa: miękka

  Stron: XVIII+562

  ISBN: 978-83-01-13805-9

  Kolejna książka z serii Krótkie wykłady to podręcznik podstaw nauki o układzie nerwowym, jednej z najszybciej rozwijających się obecnie na świecie dziedzin badań przyrodniczych. W publikacji tej omówiono m.in. budowę komórki nerwowej i jej funkcje; właściwości bioelektryczne i mechanizm przekazywania informacji między komórkami; organizację i rolę motoryki organizmu; zagadnienia wewnątrzwydzielniczej roli układu nerwowego; neuronalną kontrolę zachowania organizmu; mechanizmy uczenia się i pamięci; niektóre aspekty osobniczego rozwoju układu nerwowego. Są też informacje na temat najczęściej występujących patologii układu nerwowego jak: choroba Parkinsona i Alzheimera, udar mózgu i padaczka.
  Książka zasadniczo dotyczy układu nerwowego człowieka, jednak niektóre zagadnienia omówione są na podstawie wyników doświadczeń na zwierzętach. Publikacja ta nie ma żadnego odpowiednika w literaturze polskiej.
  Jeśli studiujesz neurobiologię i potrzebujesz tekstów łatwiejszych do zrozumienia, Krótkie wykłady są Twoim kołem ratunkowym niezbędnym, aby pomóc Ci w zrozumieniu tematu i zdaniu egzaminu.

  Komentarz recenzentów:
  Alan Longstaff jest autorem o dużej znajomości tematu, jasno i przejrzyście prowadzi wykład, dokonując całościowego przeglądu skomplikowanych problemów. Rozdziały są dobrze skonstruowane, zawierają obszerną wiedzę w zwartej formie.