Nawyk osiagania Odrzuć myślenie życzeniowe Zacznij działać i przejmować kontrolę nad swoim życiem - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Nawyk osiagania Odrzuć myślenie życzeniowe Zacznij działać i przejmować kontrolę nad swoim życiem

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Nawyk osiagania Odrzuć myślenie życzeniowe Zacznij działać i przejmować kontrolę nad swoim życiem

Autor: Bernard Roth

Rok: 2016

Stron 240

Format 151 x 127

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-7579-515-8

 

Bernie Roth, współzałożyciel instytutu d.school na Uniwersytecie Stanforda, pokazuje, jak potęga myślenia projektowego może pomagać w realizacji pozornie nieosiągalnych celów.Osiągania da się wyuczyć. Jest jak mięsień, a gdy nauczysz się go napinać, będziesz mógł sprostać życiowym wyzwaniom i skutecznie realizować obrane cele – twierdzi Bernard Roth, dyrektor naukowy instytutu d.school na Uniwersytecie Stanforda.
W książce Nawyk osiągania Roth wykorzystuje fascynujące, opracowane na gruncie myślenia projektowego koncepcje – dotychczas służące do rozwiązywania problemów dużego kalibru – by przekonać cię, że każdy posiada zdolność wprowadzania pozytywnych zmian. Roth przedstawia rozważania, opowieści, sugestie i ćwiczenia opracowane po to, by pomagać ci w odmienianiu własnego życia. Dzieli się bezcennymi wskazówkami, dzięki którym możesz nabrać pewności siebie i podjąć się czegoś, co zawsze chciałeś zrobić oraz pokonać przeszkody utrudniające ci osiągnięcie pełnego potencjału.Oto przykłady:
• nie próbuj – działaj,
• na nic wymówki,
• aby stać się człowiekiem czynu i sukcesu, musisz uwierzyć, że nim jesteś,
• umacniaj hart ducha poprzez położenie nacisku na działanie, nie na osiągnięcia,
• ucz się niezwracania uwagi na rzeczy utrudniające osiąganie celów,
• bądź otwarty na uczenie się na podstawie doświadczenia własnego i innych. Twój skomplikowany mózg na spółkę z ego zawsze znajdą sposób, by podkopać nawet najlepsze intencje. Ale możesz postępować rozumnie i wypracować nawyki, które odmienią twoje życie na lepsze. Mądra i inspirująca książka Nawyk osiągania pokaże ci, jak to zrobić.***Wiele lat zajęło mi odnalezienie swojej zawodowej ścieżki. Krążyłam, gubiłam trop, zadając sobie wciąż to samo pytanie – co mogłabym robić, by poczuć, że moje życie jest pełniejsze? O ileż byłoby mi łatwiej, gdybym miała pod ręką tę książkę! Nawyk osiągania pomaga odkryć, co powstrzymuje nas przed osiągnięciem celu. Roth podpowiada, jak ominąć przeszkody i zrozumieć własne motywacje. Jego książka jest jak kompas, który pozwala odnaleźć właściwy kurs. Dzięki niej zyskasz narzędzia i odwagę, by zawinąć do wybranego przez siebie portu.
Dagny Kurdwanowska, dziennikarka, autorka, redaktor prowadząca portalu „SUKCES PISANY SZMINKĄ”Każdy z nas ma w sobie instrukcję obsługi – z Nawykiem osiągania nauczysz się z niej korzystać. Ta książka sprawi, że spojrzysz na swoje życiowe problemy z innej perspektywy i po prostu zaczniesz je rozwiązywać. Dzięki niej weźmiesz życie we własne ręce.
Łukasz Jabóbiak, twórca i prowadzący internetowego talk-show 20M2, mówca motywacyjnyZaskakujące wykorzystanie myślenia projektowego w celu udoskonalania własnego życia i radzenia sobie z problemami, jakie napotykamy każdego dnia. Profesor Uniwersytetu Stanforda z rozbrajającą szczerością, ogromnym dystansem do siebie, empatią dla ludzkich historii i zachowań podpowiada, jak zaprojektować lepszą wersję siebie, dbając jednocześnie o relacje międzyludzkie. Autor dzieli się osobistymi historiami, by zachęcić czytelnika do wypróbowania na sobie zasad, jakie panują w instytucie d.school. Od pierwszych stron wprowadza „dobre nawyki”, dodaje odwagi, wzmacnia pewność siebie, pobudza kreatywność, by każdy w autentycznym kontakcie ze sobą mógł zacząć realizować własne cele. Inspirująca pozycja także dla coachów i trenerów.Katarzyna Elżbieta Mikrut, trener rozoju osobistego, twórca strefy uwalniania UWOLNIJ.COM