Napęd i sterowanie pneumatyczne - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Napęd i sterowanie pneumatyczne

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Napęd i sterowanie pneumatyczne

Autor: Szenajch Wiesław

Wydanie: 3

Rok: 2015

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 368

ISBN: 9788379261567

W podręczniku w przystępny sposób przedstawiono problematykę napędów i sterowań pneumatycznych oraz pneumohydraulicznych.

Omówiono budowę elementów sterujących i napędowych stosowanych w maszynach oraz urządzeniach technologicznych. Uwzględniono najnowsze rozwiązania konstrukcyjne elementów i zespołów, a także współczesne metody projektowania (syntezy) złożonych układów napędowych i sterujących pneumatycznych i pneumohydraulicznych. Nawiązano również, we właściwych proporcjach, do elementów i sterowań hydraulicznych i elektrycznych. Podano też przykłady projektowania układów sterujących i napędowych do określonych zastosowań, co powinno ułatwić Czytelnikowi projektowanie podobnych układów w praktyce.

Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów mechanicznych jako podręcznik do przedmiotów takich jak: pneumatyka maszyn technologicznych, automatyka procesów technologicznych i automatyka przemysłowa. Może być też cennym źródłem wiedzy dla inżynierów i techników konstruktorów urządzeń technicznych.