Nadciśnienie tętnicze w cukrzycy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Nadciśnienie tętnicze w cukrzycy

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Medical Education

Tytuł: Nadciśnienie tętnicze w cukrzycy

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 14.5x22.0cm

Stron: 160

ISBN: 9788362510092

Współistnienie cukrzycy typu 2 oraz nadciśnienia tętniczego znacznie zwiększa ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych. Związek nadciśnienia tętniczego znacznie zwiększa ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych.

Związek nadciśnienia tętniczego i cukrzycy jest bardzo złożony. Nadciśnienie może rozwinąć się w konsekwencji nefropatii cukrzycowej, z drugiej strony niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego mogą powodować występowanie hiperglikiemii oraz prowadzić do rozwoju cukrzycy.

W ostatnim dwudziestoleciu duże badania kliniczne dostarczyły przekonujących dowodów na korzyści z obniżania ciśnienia tętniczego w tej grupie chorych, lecz stwierdzono także trudności w osiąganiu zakładanych celów leczenia. Trwają dyskusje dotyczące postępowania z chorymi na nadciśnienie tętnicze i cukrzycę, konieczne jest ustalenie strategii leczenia, szczególnie określenia docelowych wartości ciśnienia oraz odpowiedniego doboru leków.

Mamy nadzieję, że wiedza zawarta w publikacji, którą mamy przyjemność Państwu przekazać, okaże się pomocna zarówno w pracy dydaktycznej, jak i w codziennej praktyce lekarskiej.

Czarnecka Danuta, Kawecka-Jaszcz Kalina