Nadciśnienie tętnicze u młodzieży i młodych dorosłych - zapobieganie, diagnostyka, leczenie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Nadciśnienie tętnicze u młodzieży i młodych dorosłych - zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Medycyna Praktyczna

Tytuł: Nadciśnienie tętnicze u młodzieży i młodych dorosłych - zapobieganie, diagnostyka, leczenie

Autor: Mieczysław Litwin, Andrzej Januszewicz, Aleksander Prejbisz

Rok wydania: 2011 r. 

Format: 173 x 247, 785 stron, oprawa twarda

Nr katalogowy: 3887

ISBN: 9788374302920

W książce wszechstronnie przedstawiono zagadnienia dotyczące zapobiegania i diagnostyki oraz leczenia nadciśnienia tętniczego u młodzieży i młodych dorosłych. Należy podkreślić, że w tych grupach wiekowych choroba ta jest rozpoznawana coraz częściej i często nie ma łagodnego przebiegu. Powikłania narządowe dotyczą nie tylko wtórnych postaci choroby, ale mogą się rozwinąć już we wczesnym okresie nadciśnienia pierwotnego.

Zmiany w obrębie naczyń, serca i nerek stwierdza się u stosunkowo dużego odsetka młodzieży i młodych dorosłych z przebiegającym bezobjawowo nadciśnieniem pierwotnym. Wczesna interwencja zarówno niefarmakologiczna, jak i farmakologiczna umożliwia zmniejszenie nasilenia tych uszkodzeń, a nawet ich regresję.

W podręczniku podkreśla się także rolę zdrowego stylu życia wśród młodych osób, często bowiem takie działania mogą zapobiec konieczności wprowadzenia leczenia farmakologicznego.