Na wsi - Czytam mamie i tacie + Karty - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Na wsi - Czytam mamie i tacie + Karty

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Metody Krakowskiej
 • Stara Cena: 29,00 złCena: 26,10 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Na wsi - Czytam mamie i tacie + KARTY 

  Autor: Agata Dębicka-Cieszyńska 

  Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej

  Stron: 12

  Okładka: twarda

  ISBN: 978-83-64957-00-0

  Pierwsza książeczka z nowej serii "Czytam Mamie i Tacie" pt. "Na wsi"  Do książeczki dołączone są karty zwierząt i osobne karty z podpisami wyrażeń dźwiękonaśladowczych.


  "Współczesne dzieci już w wieku przedszkolnym interesują się drukiem. Często "czytają" teksty z własnych książeczek lub gazet rodziców. Warto wykorzystać ten czas i nauczyć dzieci odkodowywania tekstów pisanych, gdy umiejętność ta postrzegana jest jako magiczna. Brak szkolnego przymusu, spontaniczne działania, poczucie odkrywania czegoś nowego dadzą dzieciom możliwość kształtowania kreatywności, myślenia abstrakcyjnego i przygotują do nauki języków obcych.
  Czytanie ze zrozumieniem da dziecku szanse na rozwijanie mądrego korzystania z Internetu, szybkiego wyszukiwania istotnych wiadomości, skutecznego nabywania nowej wiedzy.
  Badania neurobiologiczne potwierdziły, że najskuteczniejsze jest uczenie czytania, rozpoczynając od umiejętności symultanicznych (prawa półkula mózgu) do sekwencyjnych (lewa półkula mózgu). Prawa kora szybko rozpoznaje samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, rzeczowniki w mianowniku, natomiast lewa kora czyta ze zrozumieniem nowe słowa i zdania.
  Książeczka "Na Wsi" została przygotowana zgodnie z założeniami Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania®. Istotnym walorem jest nie tylko użycie bezszeryfowej czcionki, z - charakterystyczną dla metody - kropką nad samogłoską i, ale także zastosowanie białych liter na czarnym polu. Biały druk na silnie kontrastowym tle umożliwia małym dzieciom koncentrację na tekście oraz ułatwia zapamiętywanie. Piękne zdjęcia zwierząt w naturalnym otoczeniu kształtują wiedzę o świecie i poczucie estetyki.
  Mali Czytelnicy najpierw powtarzają odczytwane przez Rodziców, Dziadków, czy starsze rodzeństwo, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, potem wskazują odpowiedni podpis, aż wreszcie samodzielnie odczytują tekst.
  Dzięki wczesnej nauce czytania dzieci przeżyją radość opanowania "dorosłej" umiejętności, co w przyszłości pozwoli im podejmnować nowe wyzwania, budować poczucie własnej wartości i osiągnąć sukces edukacyjny."
  -prof. Jagoda Cieszyńska