Myśli samobójcze - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Myśli samobójcze

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: GWP
 • Cena: 59,85 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Myśli samobójcze

  Autor: Gordon Kathryn Hope

  Rok: 2023

  Format: 19.0x24.5cm

  Stron: 232

  ISBN: 9788382581225

  Cieszę się, że szukasz pomocy w radzeniu sobie z myślami samobójczymi. Doceń, proszę, swoją siłę, o której świadczy sięgnięcie po ten poradnik. Spróbowanie czegoś nowego, gdy ma się poczucie tkwienia w potrzasku, wymaga nie lada odwagi. Podziwiam twoją gotowość do zrobienia tego i mam nadzieję, że czujesz dumę z faktu, iż dbasz o swoje zdrowie psychiczne. Twoje życie jest cenne, nawet jeśli w tej chwili wydaje ci się inaczej. Autorka
  Dlaczego nachodzą cię myśli samobójcze? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale tym, co łączy doświadczenie osób w sytuacji podobnej do twojej, jest ogromny, trudny do zniesienia ból. Myśli samobójcze nie są oznaką słabości, nie świadczą o tym, że jesteś kimś gorszym czy wybrakowanym, ani nie są czymś, czego należy się wstydzić. To sygnał, że cierpisz i potrzebujesz sposobu na uwolnienie się od bólu. Ta książka podpowie ci, co zrobić, by zmniejszyć ból oraz zapanować nad niebezpiecznymi impulsami i myślami samobójczymi w niedestrukcyjny, czyli zdrowy sposób.
  Poradnik przeprowadzi cię przez ważny proces. Będzie twoim przewodnikiem, pomagając ci znaleźć ulgę i rozwiązanie, gdy myśli samobójcze przejmą nad tobą kontrolę. Pomoże ci przejść kolejne etapy procesu zdrowienia, a także będzie źródłem wsparcia w mierzeniu się z trudnościami oraz w budowaniu takiego życia, jakiego pragniesz – życia, w którym jest więcej nadziei, radości i sensu.
  Książka opiera się na trzystopniowej teorii samobójstwa i technikach poznawczo-behawioralnych, które pomagają skutecznie radzić sobie z myślami samobójczymi. Znajdziesz w niej wiele praktycznych narzędzi i sprawdzonych strategii, aby przetrwać kryzys i odnaleźć nadzieję.
  Dzięki pracy z tym poradnikiem:
  przekonasz się, że nie jesteś sama/sam, •przyjrzysz się swoim przekonaniom i myślom samobójczym, przeanalizujesz i zrozumiesz źródła dręczących cię myśli,
  stworzysz plan radzenia sobie z impulsami samobójczymi na wypadek kryzysu,
  poznasz techniki łagodzenia bólu emocjonalnego oparte na samowspółczuciu i akceptacji,
  nauczysz się rozwiązywać problemy na bieżąco i unikać ich kumulacji,
  wzmocnisz poczucie nadziei i sensu życia za pomocą sprawdzonych strategii,
  poprawisz znaczące relacje z ludźmi.