Myśli samobójcze u nastolatków - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Myśli samobójcze u nastolatków

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: GWP
 • Cena: 59,85 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Myśli samobójcze u nastolatków

  Autor: Pettit Jeremy W., Hill Ryan M.

  Rok: 2023

  Format: 19.0x24.5cm

  Stron: 184

  ISBN: 9788382581218

  Młodym ludziom często się wydaje, że tylko oni borykają się z myślami samobójczymi. To sprawia, że czują się bardzo samotni i bezradni. Burzliwy okres dojrzewania jest źródłem dodatkowego stresu, a także pogłębia trudne, bolesne uczuciai nasila negatywne myślenie.Tymczasem, jak pokazują statystyki, myśli o samobójstwie są zjawiskiem powszechnym – każdego roku doświadczają ich miliony ludzi na całym świecie. Jeśli doświadczasz myśli samobójczych, to ta książka jest właśnie dla ciebie. Pamiętaj, że nie tylko ty zmagasz się z takimi myślami. Autorami tego poradnika są dwaj specjaliści w dziedzinie zdrowia psychicznego. Ich wiedza naukowa i ogromne doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi gwarantują, że znajdziesz tu sprawdzone i skuteczne sposoby na przezwyciężenie myśli samobójczych.
  Poradnik bazuje na zasadach terapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność potwierdziły badania naukowe. Znajdziesz w nim także autentyczne historie nastolatków takich jak ty, którym udało się uwolnić od cierpienia, zbudować wartościowe życie i zaangażować w ważne dla nich działania dające im poczucie sensu. Książka pomoże ci zmniejszyć ból emocjonalny, odzyskać nadzieję i zadbać o relacje z ludźmi. Dzięki opisanym w niej strategiom: ·opracujesz plan bezpieczeństwa na wypadek kryzysu, ·zidentyfikujesz wyzwalacze trudnych myśli i zapanujesz nad nimi, ·poradzisz sobie z intensywnymi uczuciami, negatywnymi myślami i ze stresem, ·umocnisz wspierające relacje i zakończysz te toksyczne, ·wzmocnisz przyjemne emocje, ·dokonasz zdrowych zmian w stylu życia i określisz swoje cele. Być może trudno ci to sobie wyobrazić, ale strategie zaprezentowane w tej książce pomogą ci przezwyciężyć myśli samobójcze, odnaleźć cel w życiu i przywrócić mu sens oraz z nadzieją spojrzeć w przyszłość.
  Autorzy dokładnie je objaśniają i zapoznają cię z nimi krok po kroku. Zdobędziesz przydatne umiejętności, zyskasz nową perspektywę oraz poznasz nowe sposoby postrzegania świata i poruszania się w nim. Przezwyciężenie myśli samobójczych naprawdę jest możliwe!