Myślę, mówię, opowiadam Materiały do ćwiczeń dla osób z afazją - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Myślę, mówię, opowiadam Materiały do ćwiczeń dla osób z afazją

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Harmonia

Tytuł: Myślę, mówię, opowiadam Materiały do ćwiczeń dla osób z afazją

Autor: Szłapa Katarzyna, Tomasik Iwona

Rok: 2022

Format: 21.5x30.5cm

Stron: 120

ISBN: 9788371346682

Publikacja Myślę, mówię, opowiadam zawiera tematycznie pogrupowane ćwiczenia, ilustracje oraz zestawy wyrazów przeznaczone do terapii i rewalidacji mowy. W teczce znajduje się zbiór ponad 300 kolorowych obrazków przedstawiających podstawowe przedmioty, miejsca, osoby, zwierzęta, cechy, czynności, a nawet relacje przestrzenne, przyczynowo-skutkowe czy historyjki obrazkowe. Do ilustracji opracowano zestaw 23 scenariuszy z ćwiczeniami uszeregowanymi według stopnia trudności oraz zasad postępowania terapeutycznego. Materiał słowno-ilustracyjny został dobrany tak, aby zarówno uczyć, jak i bawić. Proponowane ćwiczenia rozwijają mowę pod względem leksykalnym, gramatycznym, semantycznym, a także usprawniają naukę czytania i pisania.

Niniejsza publikacja ma charakter uniwersalny. Kierowana jest w szczególności do osób dorosłych z afazją, ale pomocna będzie także w terapii wymowy, opóźnionego rozwoju mowy oraz usprawnianiu komunikacji językowej dzieci.

Niniejsze opracowanie będzie świetnie służyć do budowania oraz przywracania umiejętności językowych pacjentów zarówno w gabinetach terapeutycznych, jak i w terapii domowej.
Z recenzji dr Anny Walencik-Topiłko