Mózg człowieka. Anatomia czynnościowa mózgowia. Tom 2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Mózg człowieka. Anatomia czynnościowa mózgowia. Tom 2

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Stara Cena: 149,00 złCena: 132,61 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Mózg człowieka. Anatomia czynnościowa mózgowia. Tom 2

  Autor: T.W. Vanderah, D.J. Gould

  Wydanie: 8

  Stron: 350

  Rok: 2022

  format: 215 x 290

  Oprawa: twarda

  ISBN: 978-83-66960-85-5

  Tajemniczość pracy mózgu wciąż budzi ciekawość nie tylko osób zajmujących się w sposób profesjonalny jego budową i czynnością, ale też specjalistów z różnych profesji medycznych jak neurologów, neurochirurgów, psychiatrów czy psychologów, a także osób po prostu ciekawych poznania tajników wiedzy o tym wspaniałym organie naszego ciała.

  Obecne, ósme już wydanie tego znakomitego i niezwykle popularnego podręcznika, łączącego budowę anatomiczną na poziomie makroskopowym i mikroskopowym oraz, co niezwykle ważne, w powiązaniu z czynnością tego wciąż nie do końca poznanego narządu, przygotowane zostało przez profesora Todda W. Vanderaha z Uniwersytetu w Arizonie oraz prof. Douglasa J. Goulda z Oakland University w Rochester. Obaj profesorowie od lat zajmują się budową i czynnością mózgu, a swoją wiedzą i pasją starali się podzielić z czytelnikami tej książki. Będziecie więc Państwo wraz z autorami wędrowali przez tajemną wiedzę o budowie mózgowia od poziomu molekularnego, po współczesne techniki obrazowania jego pracy, a w końcu dziesiątki schorzeń w różny sposób zaburzających prawidłową funkcję mózgu i prowadzących do objawów, jakie możemy zaobserwować u pacjentów. Nie jest to prosta wiedza, ale została przedstawiona w sposób jasny i logiczny, a podążając za autorami, poznajemy sekrety pracy najważniejszych układów czynnościowych. Piękna szata graficzna, dziesiątki rycin i zdjęć doskonale obrazują myśl autorów. Nie bez znaczenia są też liczne odnośniki do historii badań ośrodkowego układu nerwowego i zaburzeń jego funkcji przez pryzmat obserwacji klinicznych. Uwagi kliniczne zawarte w ramkach pozwalają lepiej zrozumieć zawiłości towarzyszące budowie i czynności ośrodkowego układu nerwowego.

  Mamy nadzieję, że przygotowany podręcznik stanowił będzie niezbędny zasób wiedzy o budowie i czynności ośrodkowego układu nerwowego dla wszystkich osób specjalizujących się w neuroanatomii i neurobiologii, neurologów, neurochirurgów, neuropatologów i psychiatrów, ale również dla osób, które pragną zgłębić tajemnice tej niezwykłej struktury.

  Prof. dr hab. med. Janusz Moryś
  Z Przedmowy do wydania polskiego

  W PUBLIKACJI

  • Aktualnie obowiązujące mianownictwo

  • Zaktualizowane ryciny, tabele i ilustracje

  • Najnowsze informacje z zakresu technik obrazowania medycznego

  • Ramki kliniczne oparte na najbardziej aktualnym piśmiennictwie i statystykach

  Spis treści:

  16 Wzgórze i torebka wewnętrzna – komunikacja z korą mózgu 1 
  17 Układ wzrokowy 27 
  18 Przegląd układów ruchowych 70 
  19 Jądra podstawy 87 
  20 Móżdżek 107 
  21 Kontrola ruchu gałek ocznych 137 
  22 Kora mózgu 155 
  23 Popędy i emocje – podwzgórze i układ limbiczny 194 
  24 Kształtowanie, modyfikacja i naprawa połączeń nerwowych 221 
  Atlas kresomózgowia człowieka 251 
  Słownik 270 
  Skorowidz 305