Mówię wyraźnie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Mówię wyraźnie

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Impuls
 • Stara Cena: 20,00 złCena: 16,56 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Mówię wyraźnie

  Autor: Śnieżkowska-Bielak Elżbieta

  Wydanie: 2

  Rok: 2011

  Format: 16.0x23.5cm

  Stron: 110

  ISBN: 9788375875744

  Szanowny Czytelniku, Nauczycielu, Logopedo!
  Książeczka, którą bierzesz teraz do rąk, ma służyć Ci do pracy z dziećmi, do doskonalenia pięknego i poprawnego wymawiania przez nie polskich głosek oraz utrwalania ich pisowni.
  Moim zamysłem było napisanie tekstów logopedycznych pomocnych w pracy z małymi dziećmi. W rezultacie powstał zbiór wierszyków o każdej głosce, włącznie z rozróżnieniem zapisu ortograficznego, np. u – ó, h – ch, ż – rz, a także głosek zmiękczonych, np. pi, bi, li itd.
  Myślę, że dzięki temu nauczyciele nauczania początkowego będą mogli wykorzystywać te wierszyki jako pomoc przy wprowadzaniu kolejnych literek, a logopedzi jako narzędzie pomocne w ćwiczeniach wymowy. Wierszyki mają tę zaletę, że w większości są krótkie, rytmiczne, a ich tematyka wiąże się z życiem dziecka, jego wyobraźnią, otwartością na przyrodę oraz naturalną skłonnością do fantazji. Dlatego też wiele tekstów ma charakter minibajeczek.
  Jestem przekonana, że książka przyda się Państwu w pracy zarówno z dziećmi, które mają problemy z poprawną artykulacją, jak i tymi, które dopiero poznają polski alfabet.
  Elżbieta Śnieżkowska-Bielak, Od autorki