Morfologia matematyczna w teledetekcji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Morfologia matematyczna w teledetekcji

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 49,90 złCena: 45,66 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Morfologia matematyczna w teledetekcji

  Autor: Kupidura Przemysław, Koza Piotr, Marciniak Jacek

  Wydanie: 1

  Rok: 2010

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 168

  ISBN: 9788301162870

  Morfologia matematyczna jest stosowana w przetwarzaniu i analizie obrazów cyfrowych. Unikalne zdolności operacji morfologicznych pomagają w pewnym sensie przybliżyć proces cyfrowego przetwarzania obrazów do procesu spostrzegania, poprzez uwzględnienie kontekstu, w którym umieszczone są piksele na obrazie. W książce przedstawiono przegląd i opis wybranych operacji morfologii matematycznej, w tym:
  * podstawowe operacje morfologiczne,
  * operacje z wielokrotnym elementem strukturującym,
  * gradienty i laplasjany morfologiczne,
  * operacje typu chybił-trafił,
  * transformacje geodezyjne,
  * filtry morfologiczne.

  Zaprezentowano również liczne przykłady zastosowań operacji morfologicznych w przetwarzaniu obrazów cyfrowych w teledetekcji, m.in.: lotniczych i satelitarnych zdjęć optycznych, obrazów radarowych, obrazów lidarowych.
  Książka zawiera ponadto przegląd i omówienie bezpłatnego oprogramowania umożliwiającego stosowanie operacji morfologicznych, w tym opis autorskiego oprogramowania BlueNote, w całości poświęconego morfologii matematycznej.

  Odbiorcami książki są osoby zajmujące się cyfrowym przetwarzaniem obrazów, nie tylko teledetekcyjnych, a więc studenci, doktoranci, pracownicy naukowi oraz praktycy specjalizujący się w teledetekcji, fotogrametrii i, ogólnie, przetwarzaniu obrazów, a także informatycy.