MongoDB w akcji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

MongoDB w akcji

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: MongoDB w akcji

Autor: Banker Kyle, Bakkum Peter, Verch Shaun, Garrett Doug, Hawkins Tim

Rok: 2017

Format: 17.0x24.0cm

Stron: 512

ISBN: 9788328319189

Bazy danych są kluczowymi elementami systemów informatycznych. Choć zwykle pojęcie to kojarzy się z relacyjnymi bazami danych i skomplikowanymi zapytaniami pisanymi w języku SQL, istnieją również zupełnie inne, bardzo wartościowe rozwiązania. Właśnie takim jest MongoDB — rozwijany na zasadach open source nierelacyjny system zarządzania bazą danych napisany w języku C++. Dane są tu składowane jako obiekty JSON, co umożliwia intuicyjne, bezproblemowe ich przetwarzanie w aplikacji. MongoDB jest dynamicznie rozwijanym projektem. Charakteryzuje się dużą skalowalnością, elastycznością i wszechstronnością.

Książka ta jest przeznaczona dla programistów i administratorów baz danych, którzy chcą poznać MongoDB 3.0 od podstaw. Ten świetnie napisany przewodnik okaże się również bezcenną pomocą dla średnio zaawansowanych użytkowników systemu. Przedstawiono tu zarówno podstawy MongoDB, jak i zaawansowane metody optymalizacji, skalowania bazy i administrowania nią. Nie brakło opisu dobrych praktyk dotyczących wdrażania aplikacji MongoDB i rozwiązywania problemów. Zamieszczono liczne przykłady kodu napisanego w językach JavaScript, Ruby i powłoki MongoDB.

Zagadnienia omówione w książce:
podstawowe informacje na temat bazy danych MongoDB, jej budowy, przeznaczenia i funkcjonowania
tworzenie aplikacji wykorzystujących MongoDB
indeksowanie i optymalizacja zapytań
silnik magazynu danych WiredTiger i obsługa wtyczek
zapewnienie wysokiej dostępności danych i skalowalność systemu
najlepsze praktyki wdrażania instalacji MongoDB, administrowania nimi i rozwiązywania problemów

Kyle Banker brał udział w rozwijaniu MongoDB. Obecnie pracuje w startupie. Peter Bakkum jest programistą o dużym doświadczeniu w pracy z MongoDB. Shaun Verch był członkiem zespołu, który przygotował podstawowy serwer dla MongoDB. Inżynier firmy Genentech Doug Garrett jest jednym ze zwycięzców MongoDB Innovation Award for Analytics. Tim Hawkins jest architektem oprogramowania. Kierował zespołem, który rozwijał funkcję wyszukiwania w Yahoo! Europe.
Przekonaj się, jaka moc drzemie w MongoDB!