Moje małe i duże problemy społeczne - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Moje małe i duże problemy społeczne

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Harmonia
 • Cena: 30,19 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Moje małe i duże problemy społeczne

  Autor: Nolewajka Natalia

  Wydanie: 1

  Rok: 2023

  Format: 20.5x29.0cm

  Stron: 73

  ISBN: 9788383090559

  Krzyś i Leon to przyjaciele z jednej klasy, których spotykają trudności dobrze znane wszystkim uczniom. Historyjki opowiadające o ich codziennych doświadczeniach pozwolą więc dzieciom zrozumieć i przezwyciężyć różne problemów związane z funkcjonowaniem społecznym. Tematy poruszone w materiałach to między innymi:

  nawiązywanie znajomości z nowymi uczniami w klasie
  asertywność
  ignorowanie
  krytykowanie
  kompromis
  siła plotki
  strach.

  Trening Umiejętności Społecznych

  Opowiadania o małych i dużych problemach społecznych Krzysia i Leona zostały przedstawione w formie kart pracy. Historyjki uzupełniają pytania do tekstu oraz ćwiczenia dla uczniów klas 1–6. Dzięki temu ćwiczenia doskonale nadają się do wykorzystania podczas Treningu Umiejętności Społecznych, godziny wychowawczej czy zajęć rewalidacyjnych.

  Dołączony aneks zawiera z kolei rysunki postaci, które służą do nazywania emocji bohaterów opowiadań. Ilustracje można wyciąć i zalaminować. Dzieci mogą rysować na nich za pomocą suchościeralnego pisaka emocje, które odczuwają bohaterowie historyjek. Mogą to robić podczas słuchania/czytania opowiadań, a także nadać postaciom odpowiednie imiona czy wypisać ich cechy. Korzystanie z suchościeralnego pisaka i zalaminowanych kart pozwoli na ich wielokrotne użycie.
  Historyjki społeczne

  Forma historyjek społecznych ułatwia poruszenie problemów, z jakimi dzieci mogą się spotkać w szkole, a z którymi nie zawsze wiedzą, jak sobie poradzić. Opowiadania pozwalają na zrozumienie tematu, wczucie się w rolę postaci, a także nazwanie emocji, omówienie zachowań dobrych i niewłaściwych, a w konsekwencji – sformułowanie sposobów na rozwiązanie szkolnych problemów!