Modelowanie, diagnostyka i sterowanie nadrzędne procesami - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Modelowanie, diagnostyka i sterowanie nadrzędne procesami

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Modelowanie, diagnostyka i sterowanie nadrzędne procesami

Wydanie: 1

Rok: 2009

Format: 16.5x23.9cm

Stron: 446

ISBN: 9788320436129

W książce przedstawiono zaawansowane metody i algorytmy modelowania procesów dynamicznych, odkrywania wiedzy w bazach danych, budowy symulatorów, diagnostyki procesów i systemów oraz nadrzędnego sterowania, samostrojenia i adaptacji nastaw pętli regulacyjnych.
Opisane metody zostały zaimpletowane w oryginalnym w skali światowej systemie automatyki i diagnostyki- DiaSter . Uniwersalność przyjętych rozwiązań w systemie daje możliwość jego szerokiego zastosowania między innymi w przemyśle energetycznym, chemicznym, farmaceutycznym czy spożywczym. Ze względu na otwartą architekturę możliwe jest połączenie systemy DiaSter praktycznie z dowolnymi systemami automatyki.
Książka skierowana jest do studentów i doktorantów uczelni technicznych, zespołów badawczych zajmujących się kompleksową automatyzacją złożonych procesów przemysłowych. Ze względu na interdyscyplinarny charakter tematyki może zainteresować i zainspirować zarówno automatyków i informatyków, jak i projektantów technologii przemysłowych i specjalistów z zakresu inżynierii produkcji.