Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii. - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii.

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Mito Pharma
 • Cena: 185,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii.

  Autor: Bodo Kuklinski

  Oprawa: twarda

  Stron: 688

  Rok: 2017, wydanie I

  ISBN: 978-83-947941-0-1

  Medycyna mitochondrialna stosuje spersonalizowane podejście do pacjenta wynikające z założenia, że żaden symptom nie jest specyficzny tylko dla jednej choroby i żaden układ organów nie jest dotknięty chorobą w sposób uniwersalny tzn. identyczny dla każdego człowieka. Uznaje, że o zdrowiu i chorobie całego organizmu/człowieka decyduje sprawność każdej komórki, a przede wszystkim sprawność jej mitochondriów, które odpowiadają za zaopatrywanie komórek w niezbędną do przeżycia energię. To książka dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć biochemiczny aspekt życia oraz związki pomiędzy biochemią a konkretnymi dysfunkcjami i chorobami ciała i dowiedzieć się jak dobierać dla siebie lub swoich klientów indywidualne postępowanie, sięgające podstaw procesów życiowych.

  Dla kogo jest ta książka?

  Dla tych, którzy odrzucają prymat świadomości/ducha nad ciałem/materią, ale nadal interesuje ich jak działa ludzkie ciało i chcieliby zrozumieć biochemiczny aspekt życia oraz związki pomiędzy biochemią a konkretnymi dysfunkcjami i chorobami ciała.


  Dla tych, którzy byliby gotowi uznać powyższe założenie światopoglądowe ale nie są zbyt w tym ugruntowani i w stanach zagrożenia zdrowia – swojego lub bliskich, wolą jednak zwrócić się ku "materialistycznej medycynie", aby mogli poznać pozbawioną skutków ubocznych i wykorzystującą nowoczesną wiedzę – wersję takiej medycyny.


  Dla lekarzy, dietetyków, doradców zdrowego stylu życia, którzy chcieliby dowiedzieć się jak dobierać dla swoich pacjentów/klientów indywidualne postępowanie, sięgające podstaw procesów życiowych, zapewniając im i sobie wysoką skuteczność działania.


  Książka zawiera liczne wzory opisujące biochemię organizmów żywych ale ze względu na opisowy sposób prezentacji głównych idei medycyny mitochondrialnej przez dr. B. Kuklinskiego, może być czytana, jak nam się wydaje, również przez czytelników, którzy nie posiadają szczegółowej wiedzy z zakresu chemii/biochemii. Znajdą oni tu naukowe odpowiedzi na aktualnie często stawiane pytania na przykład:


  - Dlaczego stosowanie suplementów diety może być szkodliwe albo dlaczego nie daje zauważalnych efektów?

  - Co daje stosowanie diety paleo, low-carb, ketogenicznej, LOGI itd. i czy dieta może być stosowana u każdego?

  - Czy standardowe badania krwi dają wystarczające podstawy do wnioskowania o chorobie i sposobach jej leczenia?

  - Czy szczepionki mają pozytywny czy negatywny wpływ na komórki organizmu?

  - Czy można powstrzymać rozwój tkanki nowotworowej? Jak ochronić zdrowe komórki poddawanego chemioterapii pacjenta z chorobą nowotworową?

  - Czy stres może być źródłem chorób i jak je leczyć?

  - Czy starzenie nieodłącznie wiąże się ze spadkiem sił witalnych, chorobami, demencją itp. ?

   


  Medycyna mitochondrialna:

  1. stosuje spersonalizowane podejście do pacjenta wynikające z założenia, że żaden symptom nie jest specyficzny tylko dla jednej choroby i żaden układ organów nie jest dotknięty chorobą w sposób uniwersalny tzn. identyczny dla każdego człowieka;

  2. uznaje, że o zdrowiu i chorobie całego organizmu/człowieka decyduje sprawność każdej komórki, a przede wszystkim sprawność jej mitochondriów, które odpowiadają za zaopatrywanie komórek w niezbędną do przeżycia energię;

  3. do ochrony mitochondriów stosuje substancje mitotropowe (zwane mitoceutykami) czyli takie, które natura wykształciła sama w toku ewolucji; dodają one energii mitochondriom, co pozwala na włączenie i utrzymanie naturalnych, własnych mechanizmów obronnych organizmu.

   


  Na mitochondria negatywnie wpływają:

  stres,
  nadmierny wysiłek fizyczny i umysłowy,
  choroby (zarówno o podłożu genetycznym jak i nabyte),
  przyjmowanie leków,
  procesy starzenia się.

  Brak sprawności lub upośledzone funkcjonowanie mitochondriów ma bezpośredni wpływ na:

  zmniejszenie wydolności mięśniowej,
  spadek koncentracji,
  osłabienie pamięci,
  osłabienie zdolności widzenia,
  problemy ze słuchem,
  osłabienie odporności,
  wszelkie procesy zapalne organizmu.


  Mitoceutyki są niezbędne we wszystkich procesach wytwarzania energii w komórkach, utrzymywania płynności błon komórkowych, aktywowania enzymów i ochrony mitochondriów przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Do mitoceutyków należą:

  koenzym Q10
  witaminy bioenergetyczne (witaminy: B2, B3, B12, D3 i C)
  enzymy obronne: SOD (dysmutaza nadtlenowa), GPX (peroksydaza glutationowa) i KAT (katalaza)
  kwasy tłuszczowe Omega-3
  magnez
  pierwiastki śladowe (selen, cynk, chrom, mangan).


  Więcej o medycynie mitochondrialnej można dowiedzieć się z wykładów dr. F. Enzmanna (linki poniżej).

  Dr Enzmann powołuje się m.in. na wcześniejsze badania Linusa Paulinga (laureata Nagrody Nobla ), z którym znany nam dr D.R.Hawkins opublikował w 1973r. książkę Orthomolecular Psychiatry. Zarówno Hawkins jak i Pauling nie znali podówczas wystarczająco mechanizmów, jakie powodowały wychodzenie pacjentów, którym podawali suplementy, z chorób psychicznych, ale obaj uznawali wyniki badań i obserwacji za znaczące. Od czasu odkryć prof. dr. Rolfa Lufta medycyna mitochondrialna potrafi o wiele precyzyjniej wyjaśnić jak działają mitoceutyki.

  Książka autorstwa dr Bodo Kuklińskiego, prekursora medycyny mitochondrialnej w Polsce, zawiera usystematyzowany wykład na temat mitochondriów, diagnostyki ich uszkodzeń i metod terapii.