✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Mikrobiologia i choroby zakaźne. Seria Podręczników Medycznych do Egzaminów Testowych (NMS) G. Virella Elsevier Urban & Partner
img
img

Mikrobiologia i choroby zakaźne. Seria Podręczników Medycznych do Egzaminów Testowych (NMS)

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Stara Cena: 82,00 złCena: 71,34 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł : Mikrobiologia i choroby zakaźne. Seria Podręczników Medycznych do Egzaminów Testowych (NMS)

  Autor : G. Virella

  Stron : 680

  ISBN : 978-83-85842-59-0

  Rok wydania : 1999

  Wydanie : I

  Oprawa : broszurowa

  Format : 170 x 240

     Polscy studenci medycyny po raz pierwszy otrzymują zwięzły podręcznik, a raczej obszerne kompendium obejmujące swą treścią kliniczną mikrobiologię i choroby zakaźne. Książka jest zbiorem aktualnych wiadomości niezbędnych do opanowania materiału zarówno z zakresu podstawowej i opisowej mikrobiologii lekarskiej, jak i podstaw chorób zakaźnych. Bez wątpienia spełni oczekiwania czytelnika podczas samodzielnej nauki, układ tekstu ułatwia bowiem dokonanie szybkiego i krytycznego przeglądu treści podręcznika, jak i materiału opanowanego w trakcie zajęć.
     Bardzo zwięzły tekst, zawsze odpowiednio grupowany według ważności zjawisk, mechanizmów czy objawów; tablice z najistotniejszymi cechami zakażeń i ich czynników etiologicznych; skrócone opisy przypadków uwypuklające najważniejsze dane epidemiologiczne i kliniczne; tabele zbiorcze dla całego materiału i na koniec pytania kontrolne oparte na teście wyboru wraz z opisem i uzasadnieniem prawidłowych odpowiedzi - to tylko niektóre przykłady wyróżniające ten podręcznik spośród innych dostępnych na rynku. Autorzy mają nadzieję, że książka zostanie dobrze przyjęta przez studentów i że posłuży im nie tylko jako pomoc przed egzaminem z mikrobiologii klinicznej i chorób zakaźnych, ale pomoże w usystematyzowaniu wiedzy dotyczącej zakażeń w zakresie niezbędnym dla każdego lekarza.


  Spis treści :
  1. Podstawy bakteriologii
  2. Odporność a zakażenie
  3. Bakteriologia kliniczna
  4. Wirusologia ogólna
  5. Wirusologia kliniczna
  6. Mikologia
  7. Parazytologia
  8. Najważniejsze choroby zakaźne