✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Mikrobiologia i choroby zakaźne. Seria Podręczników Medycznych do Egzaminów Testowych (NMS) G. Virella Elsevier Urban & Partner
img
img

Mikrobiologia i choroby zakaźne. Seria Podręczników Medycznych do Egzaminów Testowych (NMS)

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Mikrobiologia i choroby zakaźne. Seria Podręczników Medycznych do Egzaminów Testowych (NMS)

Autor : G. Virella

Stron : 680

ISBN : 978-83-85842-59-0

Rok wydania : 1999

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 170 x 240

   Polscy studenci medycyny po raz pierwszy otrzymują zwięzły podręcznik, a raczej obszerne kompendium obejmujące swą treścią kliniczną mikrobiologię i choroby zakaźne. Książka jest zbiorem aktualnych wiadomości niezbędnych do opanowania materiału zarówno z zakresu podstawowej i opisowej mikrobiologii lekarskiej, jak i podstaw chorób zakaźnych. Bez wątpienia spełni oczekiwania czytelnika podczas samodzielnej nauki, układ tekstu ułatwia bowiem dokonanie szybkiego i krytycznego przeglądu treści podręcznika, jak i materiału opanowanego w trakcie zajęć.
   Bardzo zwięzły tekst, zawsze odpowiednio grupowany według ważności zjawisk, mechanizmów czy objawów; tablice z najistotniejszymi cechami zakażeń i ich czynników etiologicznych; skrócone opisy przypadków uwypuklające najważniejsze dane epidemiologiczne i kliniczne; tabele zbiorcze dla całego materiału i na koniec pytania kontrolne oparte na teście wyboru wraz z opisem i uzasadnieniem prawidłowych odpowiedzi - to tylko niektóre przykłady wyróżniające ten podręcznik spośród innych dostępnych na rynku. Autorzy mają nadzieję, że książka zostanie dobrze przyjęta przez studentów i że posłuży im nie tylko jako pomoc przed egzaminem z mikrobiologii klinicznej i chorób zakaźnych, ale pomoże w usystematyzowaniu wiedzy dotyczącej zakażeń w zakresie niezbędnym dla każdego lekarza.


Spis treści :
1. Podstawy bakteriologii
2. Odporność a zakażenie
3. Bakteriologia kliniczna
4. Wirusologia ogólna
5. Wirusologia kliniczna
6. Mikologia
7. Parazytologia
8. Najważniejsze choroby zakaźne