Metody wspierania rozwoju ucznia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Metody wspierania rozwoju ucznia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wolters Kluwer

Tytuł: Metody wspierania rozwoju ucznia

Rok: 2009

Format: 14.5x20.5cm

Stron: 234

ISBN: 9788376014906

Wspieranie rozwoju ucznia to rola zarówno rodziców jak i szkoły. Wspólne mądre
działanie daje szansę na pełną satysfakcję z odniesionego sukcesu i szczęście dziecka.
Dyrektorze, oto książka dla Ciebie i nauczycieli.

Metody wspierania rozwoju ucznia. Niezbędnik Dyrektora
To poradnik o tym, co każdy dyrektor i nauczyciel powinien wiedzieć na temat nowoczesnej edukacji i o tym jak podnosić wyniki nauczania w szkole, stosując właściwe strategie nauczania i organizację pracy z uczniem!
Zgodnie ze współczesną wiedzą efektywne nauczanie to nauczanie polisensoryczne (wielozmysłowe), obupółkulowe, wielointeligentne, pragmatyczne, ze zrozumieniem ... Także - ze zrozumieniem tych procesów u nauczycieli!
Każdy z nas ma własny styl uczenia się! Warto, aby każdy nauczyciel umiał rozpoznać własny styl uczenia i aby umiał rozpoznać style uczenia się swoich uczniów. Od tego zależy zarówno sukces każdego ucznia, jak i sukces szkoły.
Piszemy także o tym, jak przygotować szkołę na przyjęcie uczniów najmłodszych, jak zorganizować dobry start i zainicjować dobrą współpracę z rodzicami od pierwszych dni pobytu dziecka w szkole.

Książka wzbogacona o płytę CD zawierającą m.in.: plakaty edukacyjne, e-booki na temat aktywizujących metod nauczania, rozwoju osobistego, teksty do refleksji i prezentacje do wykorzystania na radach pedagogicznych.