Metoda Mastersona. Terapia manualna koni - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Metoda Mastersona. Terapia manualna koni

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Galaktyka
 • Stara Cena: 59,90 złCena: 35,94 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Metoda Mastersona. Terapia manualna koni

  Autorzy: JIM MASTERSON, STEFANIE REINHOLD

  Strony: 256

  Format: 165 x 240 mm

  Oprawa: miękka

  ISBN: 978-83-7579-332-1

  Data wydania: 24 listopada 2014r.

  Nowy sposób uwalniania napięć i ograniczeń ruchomości konia w zgodzie z jego naturalnymi instynktami.

  Metoda Mastersona jest innowacyjną formą pracy z ciałem konia, służącą jego rozluźnieniu, a także usuwaniu bólu i napięć, nagromadzonych w mięśniach i w tkance łącznej. Stosując delikatny dotyk w punktach rozluźniających, poruszając luźnymi stawami lub połączeniami w ramach ich zakresu ruchomości oraz uważnie obserwując reakcje konia (które przekazują jego odczucia), poprawisz jego zdrowie i wyniki sportowe, a jednocześnie wzmocnisz porozumienie z koniem i wzajemne relacje między jeźdźcem a koniem.


  Konie żyjące w dzisiejszych czasach są całkowicie zdane na człowieka, a rola,  jaką im przyszło spełniać, wymaga od nich niejednokrotnie bardzo dużego wysiłku  fizycznego i psychicznego. Natura wyposażyła wprawdzie te wspaniałe zwierzęta  w niezwykłe możliwości adaptacyjne, ale bez pomocy człowieka nie byłyby zdolne  sprostać stawianym przed nimi zadaniom. Coraz częściej więc stosuje się wobec koni  zabiegi odnowy biologicznej, fizjoterapii, rehabilitacji, a także inne działania, mające  im pomóc w zachowaniu właściwej kondycji i zdrowia. 
  Książka ta przybliża jedną z metod postępowania z końmi, zmierzającą do polepszenia ich kondycji fizycznej i psychicznej , a co za tym idzie ‒ polepszenia ich dobrostanu w warunkach, w jakich przyszło im żyć i funkcjonować w XXI wieku. 
  Jest to kolejna pozycja, wzbogacająca bibliotekę prawdziwego koniarza.
  Wojciech Mickunas