Metoda Doktora Gersona Leczenie raka i innych chorób przewlekłych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Metoda Doktora Gersona Leczenie raka i innych chorób przewlekłych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: GERSON

Tytuł: Metoda Doktora Gersona Leczenie raka i innych chorób przewlekłych
ISBN: 9788393981304
Rok: 2013
Wydanie: 2
Autor: Charlotte Gerson Beata Bishop
Stron: 368
Okładka: Miękka

Światowy Bestseller! Przetłumaczony już na ponad 15 języków: hiszpański, niemiecki, polski, słoweński, włoski, koreański, japoński, arabski, francuski, chorwacki, węgierski, rumuński, rosyjski, słowacki, starochiński, chiński współczesny.

Sprawdź książki polecane przez Instytut Gersona: INSTYTUT GERSONA
Książka Metoda doktora Gersona, będąca tłumaczeniem dzieła Charlotte Gerson i Beaty Bishop Healing the Gerson Way, jest najbardziej aktualną pozycją opisującą Terapię Gersona, napisaną w 2007 roku z potrzeby dostarczenia czytelnikom źródła rzetelnej i kompleksowej wiedzy prezentującej zarówno Terapię Gersona jak i wszystkie związane z nią mniej lub bardziej bezpośrednio zagadnienia. Do pracy nad książką Charlotte Gerson, córka dra Maxa Gersona, założycielka Instytutu Gersona oraz kliniki Gersona, zaprosiła Beatę Bishop, swoją długoletnią przyjaciółkę, która wiele lat wcześniej sama wyleczyła się z raka stosując Terapię Gersona, co stało się asumptem do działania na rzecz pomocy innym pacjentom, m.in. założenia i zorganizowania prac grup wsparcia w Wielkiej Brytanii oraz ośrodka Gersona na Węgrzech.

Zamiarem autorek było stworzenie książki, która prostym językiem, w sposób jasny, szczegółowy, wyczerpujący i wiarygodny opisałaby jedną z najbardziej skutecznych i fascynujących niekonwencjonalnych metod profilaktyki i przywracania zdrowia, jaką kiedykolwiek odkryto. Pragnęły, by każdy, kto ją przeczyta, nawet bez posiadania specjalistycznej wiedzy, był w stanie pojąć uzdrawiający mechanizm terapii i wykorzystać go, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ta sztuka się udała - książka okazała się nieocenioną pomocą dla setek tysięcy ludzi. Przetłumaczona na wiele języków stała się światowym bestsellerem, z którego wiedzę czerpią nieustannie tysiące ludzi na całym świecie.

Książka jest na bieżąco aktualizowana w miarę jak pojawiają się nowe, istotne okoliczności lub informacje. W 2007 roku opisany w książce protokół Terapii Gersona został zaktualizowany w oparciu o aktualne procedury medyczne stosowane w klinice Gersona w Meksyku. W 2012 roku książka została ponownie zmodyfikowana i zaktualizowana przez autorki. Jest to wciąż najbardziej aktualna pozycja całościowo opisująca Terapię Gersona.

''Metoda doktora Gersona '' stanowi kompletny przewodnik po teorii i praktyce Terapii Gersona, w którym autorki dzielą się swoim kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w walce z rakiem i innymi dolegliwościami przy zastosowaniu Terapii Gersona. Opis terapii oparty jest na klasycznym dziele Maxa Gersona A Cancer Therapy: Results of 50 Cases, z uwzględnieniem zmiany, jakie zaszły w świecie i medycynie od czasu jego śmierci, m.in. powszechność zastosowania chemioterapii i radioterapii, ich wpływ na organizm chorych i przebieg terapii. Książka pozwala zapoznać się krok po kroku z zasadami działania metody Gersona. Czytelnik dowiaduje się, jakie choroby mogą być skutecznie zwalczane, czego wymaga każdy z poszczególnych etapów terapii, jaki jest rozkład dnia pacjenta i pełny program kuracji, jakie zabiegi powinno się przeprowadzać oraz jakich używać suplementów. Znajdziemy tutaj również mnóstwo wspaniałych przepisów kulinarnych kuchni Gersona, budujące historie wyleczonych pacjentów i dużo, dużo więcej.
Wiedza to potęga. Współczesny człowiek potrzebuje rzetelnego rozeznania i pełnej informacji, aby dokonywać właściwych wyborów. Niniejsza książka dostarcza czytelnikowi mnóstwa cennych informacji odnośnie wielu dziedzin życia związanych ze zdrowiem, wraz z opisem naturalnej, sprawdzonej metody zwalczania chorób i zapobiegania im.
Opinie Czytelników:
Nina Grella, Radaktor Naczelna "Szamana":
DRODZY PRZYJACIELE, KTÓRZY BOICIE SIĘ RAKA LUB Z NIM WALCZYCIE.
Nazywam się Nina Grella, jestem dziennikarką od kilku dziesiątków lat promującą zdrowie. Jestem też osobą, której pięć lat temu dawano 15 proc. szans na dalsze życie. Miałam raka jajnika w trzecim stadium, z licznymi przerzutami. Przeszłam dwie ciężkie operacje. Usunięto mi jajniki, macicę, część przepony i kilka węzłów chłonnych. Przeszłam ciężki cykl chemioterapii. Żyję, pracuję (czasami wręcz ponad siły) i cieszę się życiem.
Tej choroby nie wolno bać się "na wyrost". To nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość, nie zapominajcie o tym! Ale też nie załamujcie się, gdy rak was dopadnie.
A dopada co roku 140 tys. Polaków, z czego 90 tys. umiera. Dlaczego? Głównie dlatego, że się załamali i nie chcieli walczyć o życie. Ja chciałam i wygrałam. Mojej przyjaciółki, która zachorowała dwa lata przede mną i miała nowotwór w pełni uleczalny (w pierwszym stadium), już nie ma...
Ale do zdrowia nie ma wyłącznie jednej drogi. Trzeba w pełni korzystać z możliwości medycyny zarówno akademickiej, jak i naturalnej. Ja korzystałam i wyzdrowiałam, mimo, że nie miałam do dyspozycji tak niezwykłego i skutecznego oręża, jakim jest książka "METODA DOKTORA GERSONA" Charlotte Gerson i Beaty Bishop.
Ta książka powinna znaleźć się w każdym domu. Koniecznie! Genialnie wyjaśnia tajemnicę raka i wielu innych przewlekłych, często nieuleczalnych (z punktu widzenia medycyny akademickiej), chorób. Daje nam też wspaniały oręż do walko z nimi - dietę doktora Gersona. Nie znając jej, w trakcie leczenia, piłam ogromne ilości soków. Jestem obdarzona intuicją i sama opracowałam dla siebie właściwą dietę. Ale teraz, do swojej diety, wprowadzam kolejne przepisy, które tu znalazłam. Są rewelacyjne. A zupa z brokułów zdobyłaby złoty medal na każdym konkursie kucharskim. Moi przyjaciele ją uwielbiają. Ja też!
Kupcie tę książkę i cieszcie się zdrowiem własnym i Waszych najbliższych.
Serdecznie Wam tego życzę.
NINA GRELLA
SPIS TREŚCI:
Podziękowania
Do Czytelnika
Wprowadzenie
CZĘŚĆ I -
Zdrowie i leczenie w chorym świecie
ROZDZIAŁ I
Początek opowieści
ROZDZIAŁ II
Opowieści ciąg dalszy
ROZDZIAŁ III
Rozpoznanie przeciwnika
ROZDZIAŁ IV
Siły obronne organizmu
ROZDZIAŁ V
Załamanie systemu obronnego organizmu
ROZDZIAŁ VI
Dlaczego w Terapii Gersona nie używa się soli?
ROZDZIAŁ VII
Choroby cywilizacyjne
ROZDZIAŁ VIII
Odbudowa mechanizmów obronnych organizmu
ROZDZIAŁ IX
Dlaczego Terapia Gersona działa?
CZĘŚĆ II -
Kompletny przewodnik po Terapii Gersona w praktyce
ROZDZIAŁ X
Gospodarstwo domowe pacjenta
ROZDZIAŁ XI
Zabronione produkty spożywcze
ROZDZIAŁ XII
Uzdrawiający pokarm
ROZDZIAŁ XIII
Podstawowe zasady przygotowania potraw i soków
ROZDZIAŁ XIV
Wszystko na temat lewatyw
ROZDZIAŁ XV
Środki medyczne
ROZDZIAŁ XVI
Zwalczanie bólu bez użycia środków przeciwbólowych
ROZDZIAŁ XVII
Kryzysy ozdrowieńcze
ROZDZIAŁ XVIII
Program pełnej terapii
ROZDZIAŁ XIX
Program dla pacjentów po chemioterapii i poważnie osłabionych
ROZDZIAŁ XX
Terapia Gersona w leczeniu chorób innych niż nowotwory złośliwe
ROZDZIAŁ XXI
Ważne kwestie do zapamiętania
ROZDZIAŁ XXII
Bądź ostrożny: przed tobą pułapki!
ROZDZIAŁ XXIII
Pytania i odpowiedzi
ROZDZIAŁ XXIV
Życie po zakończeniu Terapii Gersona
CZĘŚĆ III -
Ważne informacje dodatkowe
ROZDZIAŁ XXV
Wsparcie psychologiczne dla pacjentów Gersona
ROZDZIAŁ XXVI
Pokonywanie napięcia i stresu
ROZDZIAŁ XXVII
Badania laboratoryjne wg Gersona
ROZDZIAŁ XXVIII
Historie wyleczonych pacjentów
ROZDZIAŁ XXIX
Przepisy kulinarne
Bibliografia
Skorowidz