Medycyna Wibracyjna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Medycyna Wibracyjna

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Co Ja Na To

Tytuł: Medycyna Wibracyjna

Autor: dr Nelly Radwanowska-Amejgag

Podtytuł: Medycyna Nowej Ery. Dźwiękoterapia. Uzdrawianie Muzyką Sfer – dźwiękami Kosmosu. Leczenie kamertonami.

Format: 170 x 240 mm

Stron: 270

Okładka: miękka

ISBN: 9788393350803

Niniejsza książka jest podsumowaniem wieloletnich poszukiwań klucza do uzdrowienia życia ludzkiego, który potrafiłby uruchomić mechanizmy samoleczenia, pozwalające przynieść ulgę w ludzkim cierpieniu w zakresie jego losu i ciała fizycznego. Jest dedykowana osobom zajmującym się uzdrawianiem lub poszukującym dróg zrozumienia i uzdrowienia siebie lub swoich pacjentów. Warunkiem zarezonowania  z tekstem jest jednak pełna otwartość czytelnika na zapoznanie się i ewentualnie przyjęcie nowych paradygmatów postrzegania Istoty Ludzkiej.

Wszystko w świecie i poza nim jest wibracją harmonijnych, kosmicznych dźwięków, współgrających ze sobą od początku istnienia życia w każdej z przejawionych jego form.

Każdy z nas jest zminiaturyzowanym odzwierciedleniem Wszechświata (makrokosmosu), wpisanego w?istotę ludzką (mikrokosmos). Zrozumienie mowy ciała jest równoznaczne ze zrozumieniem praw rządzących wszystkim, co istnieje we wszechświecie.

Oddziałując niebiańską esencją dźwięków, sprowadzoną na ziemski plan w postaci kamertonów planetarnych, możemy skutecznie przywrócić moc ciału, umysłowi i duszy, jednocześnie zasilając wszechświat. Podobnie jak wokół Słońca orbitują planety i gwiazdy naszego układu słonecznego, czakry i punkty akupunkturowe są rozmieszczone na swoich orbitach w ciele Istoty Ludzkiej. Energie Yang Niebios oraz Yin Ziemi nieustannie wlewają się poprzez czakry i punkty na ciele, wypełniając cały system Mocą, która umożliwia nam życie na planie fizycznym.

Choroba jest zawsze konsekwencją świadomego lub zwykle nieświadomego podążania niewłaściwą ścieżką w życiu. Stanowi lampkę ostrzegawczą, informującą nas o stanie zagrożenia. Ciało mówi poprzez swoje niedomaganie: “Zatrzymaj się! Nie rób tego! Nie tkwij w tej sytuacji! Bądź świadomy tego, co czynisz! Chcę ci pomóc, posłuchaj mnie wreszcie!” Właśnie z tego powodu terapeuta pracując w obrębie ciała swego pacjenta, sam musi być tego świadom, by nie czynić gwałtu na naturze, wykręcając sygnał ostrzegawczy stojący na jego drodze. Należy mu pokazać ten znak i dokładnie wytłumaczyć, jak go interpretować i w jaki sposób rozpocząć proces likwidowania przyczyny schorzenia. Nikt tego nie może zrobić za osobę, która otrzymała określony znak ostrzegawczy. Prawa natury, znajdujące swe odbicie we wszechświecie, dotyczą każdego z nas.

Aby uzdrowić Istotę Ludzką, należy przywrócić pierwotny przepływ wibracji, które wnoszą życiowe energie Kosmosu w ciało. Dźwięk jest stosowany w intencji nastrojenia i zharmonizowania organizmu ludzkiego w?oparciu o zjawisko rezonansu z dźwiękami planet. Na podobieństwo rozstrojonego instrumentu muzycznego chory człowiek musi ulec właściwemu nastrojeniu, by wyzdrowieć.

O autorce

Dr Nelly Radwanowska-Amejgag jest lekarzem, absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej.

Ciągłe poszukiwanie odpowiedzi na pytania o przyczyny ludzkiego cierpienia i metody skutecznego ich uzdrawiania zawsze były jej głównym motorem procesu poznawczego. Początkowo pracowała w oparciu o medycynę akademicką, ale doświadczenia zawodowe i osobiste skierowały ją na ścieżkę irydiologii, ziołolecznictwa, homeopatii, a w końcu dźwiękoterapii. Ukończyła Poznańską Szkołę Homeopatii Klasycznej. W czasie stypendium naukowego w Japonii poznała tajniki aurikuloterapii. Uczestniczyła tam również w zajęciach Qi-gongu. Następnie ukończyła szkołę Akupunktury i Medycyny Chińskiej prof. Garnuszewskiego w?Warszawie.

Kolejnym etapem rozwoju stała się dźwiękoterapia, pojmowana zarówno w aspekcie fizykalnego oddziaływania kamertonów, mis grających i gongów, jak również wpływu wibracji na niewidzialne okiem trójwymiarowym aspekty Istoty Ludzkiej (żyjącego Mikrokosmosu), będącego odzwierciedleniem Makrokosmosu.

Uważa, że w celu uzdrowienia energetyczna natura istoty ludzkiej wymaga leczenia z poziomu energii subtelnych, bowiem zaburzenia w tych wymiarach odwzorowują się na poziomie struktur cielesnych. Działania ograniczające się do poziomu fizycznego powinny być zatem jedynie częścią procesu uzdrawiania.