Medycyna sportowa 2013 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Medycyna sportowa 2013

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 138,00 złCena: 111,78 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Medycyna sportowa 2013

  Autor: Anna Jegier  Krystyna Nazar  Artut Dziak

  Stron: 894 

  ISBN: 9788320046335 

  Rok: 2013 

  Wydanie: 1 

  Oprawa: zintegrowana 

  Format: B5

  Medycyna sportowa, zwana również medycyną aktywności fizycznej, jest interdyscyplinarną dyscypliną naukową obejmującą wiedzę z zakresu fizjologii, biochemii, biologii, antropologii, teorii treningu sportowego oraz takich dyscyplin klinicznych jak choroby wewnętrzne, kardiologia, pediatria, ortopedia i traumatologia, rehabilitacja medyczna i inne.
  Podstawowym celem medycyny sportowej jest ochrona zdrowia dzieci i młodzieży uprawiających sport w szkołach sportowych i szkołach mistrzostwa sportowego, zawodników biorących udział w sporcie kwalifikowanym oraz osób niepełnosprawnych uczestniczących we współzawodnictwie. Podmiotem jej zainteresowań jest człowiek zdrowy lub chory, we wszystkich okresach życia, któremu zaleca się regularną aktywność fizyczną w ramach promocji zdrowia, prewencji chorób przewlekłych lub wspomagania ich leczenia. Medycyna sportowa obejmuje procesy fizjologiczne i patologiczne w organizmie człowieka, zachodzące pod wpływem wysiłku fizycznego lub jego braku.
  „Medycyna sportowa” jest adresowana do lekarzy specjalizujących się w dziedzinie medycyny sportowej oraz lekarzy orzekających o zdolności do uprawiania sportu. Może być wykorzystana w kształceniu przed- i podyplomowym w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk
  o kulturze fizycznej.